• дејвис куп

Руските тенисери после 15 години го освоија Дејвис купот

Селекцијата на Русија триумфираше во Дејвис куп натпреварувањето, по третпат во својата историја откако денеска во финалето ја совлада Хрватска. Сите дилеми беа решени во сингл мечевите, на првиот дуел Андреј Рубљов со резултат 2:0 во сетови 6:4 и 7:6 (5) го совлада Борна Гојо. На втората средба вториот светски рекет Данил Медведев со 7:6 …

Руските тенисери после 15 години го освоија Дејвис купот Read More »