Дајан Китон (74) со стилот им пркоси на годините: Овој стајлинг никогаш нема да излезе од мода! (ФОТО)

профимедиа

На оваа прекрасна жена годините буквално не и можат ништо…

За Дајан Китон времето како да застанало. Иако наполни 74 години, таа изгледа одлично.

Освен по големите холивудски улоги Дајан Китон е позната и по интересниот младешки стил кој се забележува на неа на секое појавување.

профимедиа

Папараците ја фотографираа додека таа го шеташе својот миленик, а ниту овој пат не разочара со својот стајлинг. За оваа прилика таа носеше џинс и бела маица, комбинација која никојпат нема да излезе од мода. Од аксесоари носеше марама, која стана нејзин заштитен знак. На нозете наместо ексклузивни потпетици, носеше обични еспадрили, кои исто така се вечен хит за кежуал изгледот.

профимедиа

Благодарение на витката фигура, Дајан Китон што и да облече и стои одлично.

Видео на денот