Tag : стилот

Еспресо Мода

Шеширот како добар одраз на стилот: Овие 3 модели ќе доминираат оваа сезона!

Слободен печат
Најпопуларниот аксесоар оваа есен и зима е дефинитивно шеширот... Доколку сакате шешири, ќе ве израдува веста дека во модата се вратија на голема врата. Оваа година...
Еспресо Мода Шоу биз

Стилот на штедливата Кејт Мидлтон сите сакаат да го копираат: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето! (ФОТО)

Sloboden pe;at
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја посети прекрасната крадина на Кралското друштво за холтикултура во англиското село Висли, со цел да го отвори фестивалот под...
Еспресо Шоу биз

Нема да ја препознаете! Познатата актерка целосно го променила стилот и изгледа неверојатно секси! (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Кејти Холмс најчесто ја гледаме со собрана и заврзана коса, но таа сега се одлучи за промена која не изненади. Таа буквално направила комплетна...
Еспресо Шоу биз

Вака низ годините се менуваше стилот на Јелена Карлеуша (ФОТО)

Слободен печат
Без разлика дали ја сакаме или не, сепак мораме да признаеме дека популарната пејачка Јелена Карлеуша со своите смели и необични креации во кои ја...
Еспресо Мода

Неодоливо впечатлива: Меланија Трамп заблеска во жолто (ФОТО)

Слободен печат
Првата дама на Америка овој пат избра неодоливо впечатлива комбинација за облекување… Меланија Трамп се појави на собирот во Амваи центарот во Орландо за да...
Еспресо Мода

Меланија го освои Лондон: Мораме да смислиме нов збор за стилот на оваа дама! (ФОТО)

Слободен печат
Меланија Трамп совршено се подготвила за своето доаѓање во Велика Британија во рамките на државната посета на американскиот претседател на оваа земја, кога го напушти...
Еспресо Мода

Жолта – боја на пролетта и стилот

Слободен печат
Жолтата е боја, која на најверодостоен начин ја опишува енергијата која пролетта ни ја носи и затоа таа е водечка боја во оваа сезона. Оваа...