Дајан Китон (74) ги откри своите омилени стајлинзи: Таа е вистинска икона на стилот! (ВИДЕО)

Икона на стилот, Дајан Китон, на Инстаграм сподели видео во кое се присетува на своите најдраги стајлинзи досега…

Актерката е позната по тоа што сака строги одела, сјајни капи и ретко носи поинакви бои, освен црна и бела. Во видеото Дајан покажа архивски фотографии од своите омилени стајлинзи и разговараше во врска со модата.

Во видеото актерката се појави во бела кошула и фармерки со висок струк со широки ногавици.
„Дури и кога бев млада, секогаш модерно се облекував“ вели Китон. „Мама и јас сечевме слики од магазините, ќе и покажев што ми се допаѓа, а таа ќе ми го купеше“.

Актерката вели дека се уште чува слики од магазини. Китон во видеото исто така го покажа и албумот со својата омилена облека, вклучувајќи бело одело со панталони за црвениот тепих и маица „Tom Braun“. На крајот од видеото Китон исто така сподели култна слика, на која актерката е во ликот на херонината Ени Хол во фустан на „Ralph Louren“ со Вуди Ален.

View this post on Instagram

FASHION FIRST ALWAYS!!!

A post shared by Diane Keaton (@diane_keaton) on

Прочитајте и...  6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Прочитај повеќе

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат