Боречкиот клуб „Олимпија“ со четири медали од Сливен

Изминатиот викенд четири борачи на БК „Олимпија“ Штип учествуваа на меѓународниот турнир „Станка Златева“ во Сливен.

Боречкиот клуб „Олимпија“ успеа да освои вкупно четири медали, од кои еден златен и три бронзени.

Поединечно по категории, прво место освои Андреа Нисева во категоријата 40 кг.

Третопласирани беа Александар Миланов (46 кг.), Давид Миленовски (50 кг.) и Кирил Сичков (85 кг.)

На турнирот во Бугарија имаше вкупно 126 борачи од 16 клубови.

Прочитајте и...  Два клуба од Македонија следната сезона во БИБЛ!

Прочитај повеќе

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат

Федерер ќе игра тенис и во наредната година

Слободен печат

И првиот човек на Ла Лига призна: ВАР работи за Реал Мадрид

Слободен печат