Анчелоти го купува македонскиот „Дијамант“ за 15 милиони евра!? - Слободен печат

Анчелоти го купува македонскиот „Дијамант“ за 15 милиони евра!?

Македонскиот репрезентативец или ако сакате нашиот „Дијамант“ Елмас би можел летово да се пресели во една од Топ 5 европските лиги.

Елмас (19) според „Кориере дело Спорт“ се очекува тимот на Карло Анчелоти да испрати понуда до Фенербахче од 15 милиони евра.

Нашиот интернационалец за турскиот клуб со кој има договор до 2022 година ланската сезона во шампионатот имаше учинок од 29 натпревари и четири голови.

Во изминатиот период беше активен на репрезентативно ниво, со два порази во квалификациите за ЕП 2020 од Полска и Австрија.

За Елмас исто така се заинтересирани и екипите на Атлетико Мадрид и Борусија Дортмунд, а да не ги заборавиме и премиерлигашите клубови.

Прочитајте и...  Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Прочитај повеќе

Скандинавците „хит“ во зимскиот преоден рок 2020! (ФОТО)

Слободен печат

Елмас добива нова конкуренција: Наполи го потпиша Политано

Слободен печат

Ѓоковиќ заплака кога зборуваше за Коби: Ми беше ментор и пријател (ВИДЕО)

Слободен печат

„Најки“ ги повлече производите со името на Брајант

Слободен печат

Ериксен и официјално нов фудбалер на Интер

Слободен печат

Убавата судијка го налути Федерер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Коби и Ванеса Брајант – детската љубов која ги издржа сите предизвици, а заврши трагично

Слободен печат

Тениски класик во Мелбурн: Ѓоковиќ и Федерер во полуфиналето

Слободен печат

Леброн: Коби, ќе продолжам по твојот пат, дај ми сила од небото

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен

Слободен печат

Во Австрија уапсени пет кошаркари за местење натпревари

Слободен печат

„Балистите“ ќе навиваат против Македонија на 26 март во баражот од Лигата на нации

Слободен печат