Tag : елмас

Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Елмас и македонското знаме дел од кореографијата за календарот на Наполи (ВИДЕО)

Слободен печат
Играчите на италијанскиот фудбалски гигант Наполи преку видео ја претставија кореографијата на календарот за 2020 година. Како дел од кореографијата е и македонскиот репрезентативец Елиф...
Спорт Фудбал

Лозано потпиша и веднаш на тренинзи во Наполи (ФОТО)

Слободен печат
Ирвинг Лозано денеска официјално потпиша договор на пет години со италијанскиот вицешампион на нашиот Елиф Елмас. Слета во вторникот навечер, а во средата во Рим...
Спорт Фудбал

Серија А повторно интересна: Лукаку, Де Лихт, Рибери, Елмас, Несторовски..!

Слободен печат
В сабота ќе стартува новата сезона во најсилната италијанска фудбалска лига, првиот натпревар е од 18.00 часот кога бранителот на титулата Јувентус гостува кај Парма,...
Спорт Фудбал

Серија А: Рома го чека Пандев, Несторовски домаќин на Милан

Слободен печат
Во новата сезона ќе имаме вкупно тројца Македонци (барем засега, доколку Александар Трајковски не направи трансфер летово во Серија А). Стандардниот Горан Пандев, играчот на...
Спорт Фудбал

Официјално закажана промоцијата на Елмас (ФОТО)

Слободен печат
Како што пренесуваат италијанските медиуми, во 16.30 часот Елмас треба да биде и официјално промовиран пред јавноста со дресот на својот нов клуб, италијанскиот вицешампион....
Спорт Фудбал

Веќе му честитаат, Несторовски се враќа во Серија А (ФОТО)

Слободен печат
Несторовски кој заедно со Александар Трајковски го напуштија Палермо, според италијанските медиуми во текот на денот би требало да ги има лекарските прегледи, а потоа...
Спорт Фудбал

Елмас има проблеми со пасошот (ФОТО)

Слободен печат
Елмас кој вчера потпиша договор на пет години со италијанскиот вицешампион, мораше веднаш да се упати кон Рим со цел да ги реши бирократските проблеми...
Спорт Фудбал

Ангеловски до Елмас: Среќно во Наполи, но не смееш…!

Слободен печат
Македонскиот интернационалец Елмас досега ги бранеше боите на Фенербахче, а сега ќе се стави на располагање кај тренерот Карло Анчелоти од кого секако може уште...
Спорт Фудбал

Илијоски: Елмас е таму каде што заслужува да биде

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Елмас (19) синоќа пристигна во кампот на Наполи, им се приклучи на своите нови тимски колеги и биде на располагање кај тренерот Карло...
Спорт Фудбал

Елмас во дресот на Наполи (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Елмас наскоро треба да биде официјализиран како нов фудбалер на италијанскиот фудбалски вицешампион Наполи. Фенербахче го потврди трансферот на нашиот играч, а и...