19 C
Скопје

Ѕвездата на „Сам дома“ Меколи Калкин стана татко

Ѕвездата на култниот филм „Сам дома“, Меколи Калкин и неговата партнерка Бренда Сонг добија дете.

Имено, среќните родители долго ја криеле бременоста на Бренда, се додека нејзиниот стомак не станал прилично очигледен.

Тие инаку минатата година беа сликани додека шетаа со домашните миленици, а во детска количка наместо бебе тие ја возеа мачката.

Актерот во таа прилика се појави во црвена маица на која пишуваше „емотивна поддршка за луѓето“, а облече и долен дел од тренерки со „испрскан“ принт. На главата носеше сив качкет, како и очила за сонце со сини стакла. Тој делуваше многу опуштено додека во количката ја возеше мачката и се однесуваше како тоа да е најнормалната работа во светот, а не обрнуваше внимание ниту на погледите на поминувачите.

Фото: Профимедиа

Имено, Калкин за време на детството го малтретирал неговиот татко кој дрско ги трошел парите на својот син. Кога не сакал повеќе да глуми, неговиот татко Кит Калкин го присилувал на тоа, поради што несреќното момче на крајот започна да консумира опијати и денес речиси не ни наликува на себе си.

Да се потсетиме, парот е заедно од 2017 година, но на почетокот сакаа да уживаат и да не го прошируваат семејството.

Меколи веќе еднаш беше во брак со Рејчел Мајнер од 1988 до 2002 година, а се забавуваше и со актерката Мила Кунис, која сега е во среќен брак со својот колега Ештон Качер со кој има две деца.

Поврзани вести

Актерот Метју Пери флертувал со 19-годишна девојка: Дали сум стар колку татко ти?!

Слободен Печат

Сара Мејс сподели семејна фотографија: Само ние четворица – па веднаш следеа дополнителни прашања

И. Т.

Вкусни идеи: Како да ги искористите останатите вапсани јајца

Слободен Печат

Вежбање за време на бременоста: Зошто пилатесот е корисен за трудниците?

Лиам Хемсворт на чекор до веридба со Габриела: Тој е подготвен повторно да биде сопруг, ја преболи Мајли Сајрус

Слободен Печат

ФОТО | Шакира со апел за протестите во Колумбија: Неприфатливо е мајката да го изгуби своето дете поради бруталност

Слободен печат

Остави Коментар