ЖЕНА СНИМЕНА КАКО КРАДЕ БЕБЕ ОД БОЛНИЦА: Уште поголем шок следел кога објаснила зошто го направила тоа! (ВИДЕО)

Тајланѓанката Сривалук Акетамсатиен (27) призна дека украла новороденче од породилиште затоа што, како што вели, била исплашена да му каже на нејзиниот сопруг дека го загубила своето бебе.

Бидејќи нејзниот маж бил возбуден што ќе стане татко, таа не можела да му соопшти дека минатиот месец имала спонтан абортус.

Затоа Сривалук лажела дека и натаму е бремена, па отишла во болница во Панг Нга каде се спријателила со еден пар кој штотуку добил ќерка.

Тогаш му се јавила на сопругот и му кажала дека ќе остане во болница преку ноќта, бидејќи наводно ќе се породи.

Следното утро таа се понудила да му помогне на споменатиот пар, а потоа им го земала бебето, но сето тоа го снимиле безбедносните камери.

Прочитајте и...  Повеќе не живеат во Лос Анџелес - Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Побегнала со мотор и го однела бебето дома каде што му го покажала на сопругот. Тој и поверувал дека тоа е неговата ќерка. Меѓутоа, набрзо била пронајдена од полицијата.

Била уапсена истиот ден и потоа го признала делото, па сега и се заканува затворска казна од 3 до 5 години.

https://www.youtube.com/watch?v=HPeOiumiWQE&feature=emb_title

Прочитај повеќе

Во рок од шест години проживеа за шест животи: Неверојатниот подем и пад на Жан Мишел Баскија (ФОТО/ВИДЕО)

В.Т.

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски