Tag : болница

Вести Македонија Слајдер

Здравствените установи во Охрид и оддадоа последна почит на почината медицинска сестра (ВИДЕО)

Слободен печат
Со вклучени сирени и ротациски светла на амбулантните возила за итна медицинска помош на Здравствениот дом од Охрид и од Општата болница денеска вработените во...
Вести Македонија Слајдер

Медицинска сестра од охридската болница ја загуби битката со ковид-19

Слободен печат
Медицинската сестра Дијана Димоска (49), вработена во општата болница во Охрид почина од ковид-19 соопштија нејзините колеги од охридската болница. „Нејзината прерана смрт е голема...
Вести Македонија

Во Прилеп ситуацијата со ковид-19 сериозна, неопходна е монтажната болница

Слободен печат
Во Прилеп ситуацијата со ковид-19 е сериозна, но не е алармантна, констатираше кризниот штаб кој има нови одлуки за ригорозни мерки. Според прилепскиот градоначалник Илија...
Вести Хроника

Кавадарчанец пренесен во болница откако се повредил при работа

Слободен печат
Кавадарчанец вчера бил пренесен в болница, откако се повредил при работа, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. – Вчера во 15.39 часот во...
Вести Македонија

Докторка со пријава до МВР за вчерашниот инцидент во Струмичката болница по смртта на деветмесечно дете

Слободен печат
Докторка од Струмичката болница пријави вербални закани од непознато лице и се работи на целосно расчистување и документирање на случајот, информираше портпаролката на СВР Струмица,...
Вести Македонија

МВР отвори истрага: Го нема ниту мртовецот ниту сторителите кои го украдоа од струмичката болница

Слободен печат
Од СВР Струмица попладнево преку кусо соопштение информираа дека денес во 9:30 часот е добиена пријава од Општа болница Струмица. -Во координација со Јавен обвинител...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српскиот пејач Кеба завршил во болница: Го каснало кучето на неговата колешка! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач и свекор на Северина, Драган Којиќ – Кеба откри дека  пред неколку дена се здобил со повреди поради кучето на Лепа Брена....
Вести Свет

Најлошото се чини мина: Силвио Берлускони пуштен од болница

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони, кој беше хоспитализиран на 3 септември поради инфекција на белите дробови предизвикана од коронавирусот, денеска е пуштен од болница. –...
Вести Македонија Слајдер

Филипче најави реновирање на Специјализираната болница во Отешево

Слободен печат
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави реконструкција на три павиљони на Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на хронични, респираторни, неспецифични и алергиски...
Вести Свет Слајдер

Берлускони примен во болница во Милано поради компликации со Ковид-19

Слободен печат
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (83) е примен во болница во Милано поради компликации од инфекцијата со коронавирусот. Неговата здравствена состојба не е загрижувачка, пренесуваат...