Tag : шок

Вести Економија

ММФ: Македонија влезе во корона-кризата со силна позиција на девизните резерви

Слободен печат
Режимот на де факто фиксен девизен курс на денарот во однос на еврото е нешто што е корисно за земјата веќе неколку децении, претставувајќи клучно...
Живот Магазин Магазин слајдер

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат
Сексот во вашата куќа со некој од друга куќа е илегален во Велика Британија, откако владата вовела нови мерки на карантин за да ги спречи...
Вести Економија

Големите европски економии бараат сеопфатен план за раст на индустријата

Слободен печат
Индустриските здруженија на Италија, Германија и Франција подготвија документ со кој ги повикуваат владите и институциите на ЕУ на амбициозен одговор и европско обновување без преседан, кое како...
Вести Економија

Акцизата нема негативен ефект врз транспортот – имаме најниска цена во регионот

Слободен печат
Цената на горивата е најниска во последните десет години, и додавањето на акцизата нема никаков ефект врз транспортната дејност, се вели во денешното соопштение на...
Вести Економија

Ударот врз американската економија е шок со историски размери

Слободен печат
Невработеноста во САД се очекува да порасне на 16 проценти и државата ќе биде принудена на дополнителни стимулации, предупреди економскиот советник во Белата куќа. –...
Магазин Магазин слајдер

Сара Анчиќ во шок откако го видела семејството на Фејсбук оглас: Пишуваше дека сите починале од коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат
Сара Анчиќ од Калифорнија се шокирала кога во реклама на Фејсбук видела фотографија од своето семејство покрај која пишувало дека сите починале од коронавирус. Како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на Шварценегер од аферата со помошничката порасна, фановите во шок како тој изгледа (ФОТО)

Анита Митровска
Џозеф Баена (22), синот кој Арнолд Шварценегер го доби во тајната врска со помошничката Милдред, на социјалните мрежи откри дека тој и неговиот татко делат...
Спорт Фудбал

НЕВЕРОЈАТНО: Португалецот кој се излечи од коронавирус им порача на новинарите: Ви посакувам да се заразите и вие (ВИДЕО)

Слободен печат
Португалскиот тренер Жорге Жесус минатата година со бразилскиот Фламенго триумфира во Копа Либертадорес со што стана вистински херој во Бразил. Тој по пауза од 38...
Вести Економија

Ангеловска: Подготвени сме да се справиме со потенцијален економски шок поради коронавирусот

Слободен печат
Има фискален простор за да се справиме со евентуален потенцијален економски шок што би можел да настане поради коронавирусот. Во позиција сме да реагираме во...
Забава Магазин

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат
Тоа соопштение се појави откако британските медиуми објавиле дека од пролет тие повеќе нема да можат се служат со ознаката „Sussex Royal“. Меган и Хари...