Жан Клод Ван Дам и упати порака на српската пејачка Драгана Мирковиќ: Бакнежи, ми недостигате! (ВИДЕО)

Познато е дека пејачката Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг Тони се добри пријатели со актерот Жан Клод Ван Дам и поради тоа тие меѓусебно си пружија поддршка во овие тешки времиња .

Драгана на својот профил на Инстаграм објави видео-порака која Ван Дам и ја упати до неа и нејзиното семејство.

– Вистинските пријатели наоѓаат начин да пружат поддршка и кога изгледа тоа дека е невозможно. Ти благодарам од срце, драг пријателе – напишала пејачката во описот на видеото.

– Тони и Драгана, ви благодарам од срце за цела оваа поддршка сите овие години. Јас сум голем почитувач на вашата музика и вашето семејство. Бакнеж за вас, ми недостигате. Наскоро ќе бидеме сите заедно. Бакнеж за вашето семејство – рекол Ван Дам во видеото.

Прочитајте и...  6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Прочитај повеќе

6 најмоќни ефекти од пливањето врз телото и умот

Слободен печат

Дали нешто ѕирка од бикинито на Дунавка Трифуновска? (ФОТО)

Васко Спасоски

Анџелина Џоли бара промена на судијата, тврди дека тој има близок однос со адвокатката на Бред Пит

Слободен печат

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат