Tag : порака

Вести Свет

Гренел со твит за поранешниот косовски премиер: Курти е секогаш против САД

Слободен печат
Специјалниот претставник на Белата куќа во дијалогот меѓу Белград и Приштина, Ричард Гренел порача дека секогаш може да се смета оти лидерот на движењето „Самоопределување“...
Вести Свет

Фон дер Лајен со порака до В. Британија за Брегзит: Почитувајте го договорот

Слободен печат
Велика Британија мора да го почитува својот договор за повлекување од Европската Унија (ЕУ) ако сака да има договор за идните односи со Унијата, изјави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Борете се, и ова ќе помине“ – Славната актерка конечно ги покажа своите наследници и им испрати важна порака на сите деца (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка ретко со јавноста ги споделува деталите од приватниот живот, но сега реши да ги изненади своите следбеници со фотографија каква што не сме...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Прва актерка од Балканот која проговори за злоставувањето: Потресната приказна на глумицата од „Ивкова слава“ (ВИДЕО)

Слободен печат
– Не се осмелив на било кој да му кажам што ми се случи во деновите по злоставувањето, раскажа актерката за ТВ Сараево. Актерката Даниела...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Градникот ѕирка од деколтираниот фустан на Ана Николиќ: Познатата пејачка повторно провоцира! (ФОТО)

Васко Спасоски
Ана Николиќ често предизвикува внимание кај јавноста, а истото го направи и сега. Имено, пејачката објави фотографија на која позира на среде улица. На себе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Софче Џорлева го победи коронавирусот – Нејзиниот син со порака до сите кои се уште не веруваат дека тој постои!

Слободен печат
Младиот пејач Огнен Здравковски уште пред неколку недели објави дека е позитивен на коронавирусот. Во неговата најнова објава на Фејсбук, тој откри дека и неговата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Потресна исповед на Исидора Бјелица уште пред две години: Доаѓа ден кога знаеш дека останал само уште еден погреб…

Васко Спасоски
Познатата српска писателка Исидора Бјелица почина денеска на 5. Август во станот на своите родители во Нов Белград. Информацијата за смртта на Исидора ја потврди...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Адел, како да им објаснам на моите ќерки дека повеќе не личиш на себе“: Емотивна порака од една мајка! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите пејачки во светот, англиската пејачка Адел (32) во последните неколку месеци ослабе повеќе од 50 килограми и денеска изгледа навистина непрепознатливо, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Северина по подолго време прозборе за сопругот Игор: Сега е јасно дали се разведуваат или не! (ФОТО)

Васко Спасоски
Игор Којиќ денеска на 30-ти јули полни 33 години, а неговата сопруга, Северина Којиќ (48) му го честиташе роденденот со емотивна порака. Иако со месеци...
Вести Македонија

Реисот Фетах Шаќири упати порака по повод Курбан Бајрам

МИА Агенција
Претседателот на Исламската верска зедница в.д. реси ул улема ефенди Фетах Шаќири упати порака по повод празникот Курбан Бајрам. Од службата за информирање на ИВЗ...