1 C
Скопје

Вучиќ за случајот со Алексиќ: Како татко на женско дете, можам да кажам дека не постои нешто поодвратно

Српскиот претседател Александар Вучиќ го искоментира актуелниот случај за професорот по глума, Мирослав Алексиќ кој е обвинет од страна на повеќе глумици за сексуално злоставување.

„Државата направи се што можеше, мислам дека и жртвите тоа го истакнаа“, рече Вучиќ.

Шокантно сведоштво на српската ѕвезда: Повеќепати ме силуваше познатиот сопственик на угледното училиште Мирослав Мика Алексиќ, има и други жртви

Како што додаде тој, понатаму не би можел многу да коментира.

„Не гледам дека би имал право било што да коментирам и заради пресумпција на невиност. Но, како татко на женско дете можам да кажам дека не постои ништо поодвратно од такво дело. Се друго што би рекол некој би можел да го пренесе погрешно, дека се мешам во судската постапка“, рекол Вучиќ.

Прочитајте и...  Сирија ги осуди американските напади во истокот на земјата

 

Поврзани вести

Шокантно сведоштво: Косовската полиција трага по доктор осуден на 6,6 години затвор за сексуално злоставување на 15-годишното девојче

Илинка Иљоска

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

Професорката Беса Арифи: Важен ден, бидејќи моќен човек како Мијалков заврши со сериозна затворска казна

Слободен печат

Летните тераси повеќе нема да го окупираат јавниот простор

Слободен печат

Дијаспората на БиХ во САД не го сака Германецот Кристијан Шмид за нов Висок претставник во нивната земја

Слободен печат

Русија почна со производство на „Спутник V“ во спреј

Слободен печат

Остави Коментар