20 C
Скопје

Tag : алексиќ

Вести Регион Слајдер

Вучиќ за случајот со Алексиќ: Како татко на женско дете, можам да кажам дека не постои нешто поодвратно

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ го искоментира актуелниот случај за професорот по глума, Мирослав Алексиќ кој е обвинет од страна на повеќе глумици за сексуално злоставување....
Вести Регион Слајдер

Судот му одреди притвор на Мирослав Мика Алексиќ

Слободен печат
На професорот за глума Мирослав Мика Алексиќ му е одреден притвор до 30 дена, дознава Блиц.рс. Вишиот суд во Белград донесе таква одлука за Алексиќ...
Вести Регион Слајдер

Поддршка за Радуловиќ по апсењето на професорот по глума Алексиќ

МИА Агенција
По веста дека познатиот сопственик на белградската школа за глума, Мирослав Мика Алексиќ, е приведен во полиција под обвинение за силување и сексуално злоставување на...
Еспресо Шоу биз

Сека Алексиќ се соблече во купаќи па го покажа трудничкиот стомак (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Сека Алексиќ која е бремена по втор пат максимално ужива во бременоста. Иако се уште не се повлече од сцената и вредно работи, Сека...
Еспресо Шоу биз

ОВА Е ВИСТИНСКО ЧУДО: МАСЛО ОД СЕДУМ КАНДИЛА! Вака по втор пат забременила Сека Алексиќ!

Слободен печат
Сека Алексиќ е во шестата недела од бременоста, а пејачката веднаш по Божиќниот пост се причестила и потоа отпатувала со својот духовен татко Никола на...