5 C
Скопје

Tag : Вучиќ

Вести Регион Слајдер

Вучиќ: Од Србија на почеток на јуни првите вакцини на „Спутник“

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека првите дози на руската вакцина „Спутник В“ е од белградскиот Институтот „Торлак” ќе излезат помеѓу 5 и 10...
Вести Ви Препорачуваме Регион

АНАЛИЗА Регионална офанзива на српскиот претседател: Чии се вакцините на Вучиќ?

Бошко Јакшиќ
Откако 90-годишната Британка Маргарет Кинан при крајот на минатата година стана првото лице во светот што ја примило вакцината против коронавирусот, трката за дистрибуција на...
Вести Регион Слајдер

Вучиќ очекува до крајот на мај да се вакцинираат три милиони граѓани

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави денеска дека целта на масовната вакцинација против коронавирус е до крајот на мај да се вакцинираат повеќе од три...
Вести Регион Слајдер

Медиуми: Српската влада ги дехуманизира и криминализира слободните медиуми, а некој може да ја изгуби главата

Слободен печат
Политиката во Србија го усоврши влијанието на немедиумите, многумина се согласија да и служат како пропагандна услуга, оние кои не беа протерани во „резерва“, каде...
NoSocial Вести Ви Препорачуваме Свет

Која вакцина избраа да ја примат претседателите ширум светот?

Слободен печат
Коронавирусната пандемија се чини дека не стивнува, а земјите ширум светот се обидуваат на секој начин да го спречат ширењето на оваа инфекција. Многу од...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО | „Лајк натинг хепенд“: Вучиќ ја прими кинеската вакцина против коронавирус

Слободен печат
Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Рудна Глава каде се вакцинираше против коронавирусот во Здравствениот дом „д-р Верољуб Цакиќ“ Мајданпек. Вучиќ ја прими кинеската вакцина...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО| Вучиќ за Си-Ен-Ен: Вакцинацијата не е геополитичко прашање, туку спасување животи

Слободен печат
За нас вакцинацијата не беше геополитичко прашање, за нас беше прашање на спасување човечки животи, рече претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во интервју за американската...
Вести Македонија Слајдер

Вучиќ: Бараме начин како дополнително да им помогнеме на Северна Македонија и Црна Гора во вакцинирањето

Слободен печат
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека е во секојдневен контакт со Северна Македонија и Црна Гора и дека Србија наоѓа начини како дополнително...
Вести Ви Препорачуваме Колумни Македонија

Секоја чест браќа Срби

Љубиша Николовски
Граѓаните од поранешна Југославија, без разлика на националност, вера или политичка припадност, последниве денови масовно се втурнаа во главниот град Белград за да се вакцинираат....
Вести Регион Слајдер

Во Србија денеска се одбележуваат 22 години од НАТО нападите врз СР Југославија

Слободен печат
Во Србија, со низа манифестации, положување цвеќе и венци и oдавање пошта на жртвите, денеска ќе се одбележи 22-годишнината од почетокот на воздушните напади на...