Време ли е и Трајковски да направи трансфер во Серија А?

Серија А е секако една од топ 5 европските лиги како сон за сите кои сакаат уште повеќе да се развиваат како фудбалери.

Елмас ја напушти екипата на Фенербахче и потпиша договор на пет години со вицешампионот Наполи предводен од тренерот Карло Анчелоти.

Во петокот Удинезе го промовираше Несторовски кој се враќа во елитата и нова шанса да ги покаже своите голгетерски перформанси против најсилните калчолигашки клубови.

За Палермо до минатата сезона настапуваше и Александар Трајковски за кој исто така се шпекулира дека би можел да се врати во Серија А.

Се поврзуваше со трансфер во Милан, Лече и Верона, но постои и можност да остане во Серија Б, односно покажан беше интерес од страна на Салернитана.

Прочитајте и...  Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Можно е и да ги напушти Апенините, во трката за неговиот потпис се најде и португалскиот гигант Спортинг Лисабон на нашиот Стефан Ристовски.

Исто така уште еден наш репрезентативец се поврзуваше со трансфер во Серија А, станува збор за Бобан Николов.

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тајсон го преплашил на смрт и Трамп, му упаднал во канцеларијата

Слободен печат

Војната во макбаскетот продолжува: МЗТ Скопје си ги бара парите од КФСМ назад, во спротивно следи тужба

Слободен печат

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат