Официјално: Несторовски е нов фудбалер на Удинезе! (ФОТО)

Илија Несторовски (29) потпиша официјално договор на три години, со можност истиот да биде продолжен на уште една година.

Директорот на екипата, Пиерпаоло Марино вели дека нашиот играч веќе има искуство во Серија А, постигнувајќи голови против врвни италијански клубови.

Роден стрелец, особено опасен со левата нога, стандарден репрезентативец на Македонија. На овој начин и се зголеми „колонијата“ на наши играчи во Калчото, Горан Пандев е во Џенова, а Елиф Елмас изминатиот период потпиша за Наполи.

Како што соопштуваат од клубот Несторовски е еден многу добар играч кој го привлече вниманието со своите перформанси во хрватскиот Интер Запрешиќ пред да се пресели во Италија.

Прочитајте и...  ХАЛАНД КАКО БОЛТ: Норвежанецот претрча 60 метри за 6,64 секунди! (ВИДЕО)

Во три сезони во Хрватска постигна 69 голови, а за Палермо за период од три години настапувајќи во Серија А и Серија Б забележа 99 мечеви и 38 погодоци.

Прочитај повеќе

Рашфорд неизвесен и за Европското првенство

Слободен печат

Ванда провоцира: Не знам дали ќе живееме во Париз или Торино

Слободен печат

Барселона и официјално донесе играч кој ја чини повеќе од милион евра по натпревар

Слободен печат

Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Слободен печат

НБА легенда и на 64 години без проблем забива (ВИДЕО)

Слободен печат

На „Енфилд“ никому не му е пријатно, прашајте ги тие од Барселона

Слободен печат

Остави Коментар

Шестнаесет + единаесет =

Прочитај повеќе

Вечерва половина жители на Бергамо ќе бидат на „Сан Сиро“

Слободен печат

Сориано до УЕФА: Не се точни обвиненијата за Сити!

Слободен печат

Исплатени премиите за пласман во квалификациите на ЕП 2021

Слободен печат

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед го продава Погба за „само“ 50 милион фунти?

Слободен печат

Косовските навивачи се спремни, европскиот сон нема да застане во Скопје!

Слободен печат