Tag : несторовски

Спорт Фудбал

Серија А повторно интересна: Лукаку, Де Лихт, Рибери, Елмас, Несторовски..!

Слободен печат
В сабота ќе стартува новата сезона во најсилната италијанска фудбалска лига, првиот натпревар е од 18.00 часот кога бранителот на титулата Јувентус гостува кај Парма,...
Спорт Фудбал

Серија А: Рома го чека Пандев, Несторовски домаќин на Милан

Слободен печат
Во новата сезона ќе имаме вкупно тројца Македонци (барем засега, доколку Александар Трајковски не направи трансфер летово во Серија А). Стандардниот Горан Пандев, играчот на...
Спорт Фудбал

Несторовски дебитираше за Удинезе, помогна за гол против Дортмунд (ВИДЕО)

Слободен печат
Несторовски кој ќе го носи бројот 30 на дресот настапи од 72 минута како замена за Пусето и дефинитивно не разочара и покажа зошто би...
Спорт Фудбал

Официјално: Несторовски е нов фудбалер на Удинезе! (ФОТО)

Слободен печат
Илија Несторовски (29) потпиша официјално договор на три години, со можност истиот да биде продолжен на уште една година. Директорот на екипата, Пиерпаоло Марино вели...
Спорт Фудбал

Од Удинезе потврдија: Несторовски е „практично наш“!

Слободен печат
Илија Несторовски кој досега ги бранеше боите на Палермо, се враќа во италијанската Серија А и повторно ќе го гледаме во дуели против Јувентус, Интер,...
Спорт Фудбал

Веќе му честитаат, Несторовски се враќа во Серија А (ФОТО)

Слободен печат
Несторовски кој заедно со Александар Трајковски го напуштија Палермо, според италијанските медиуми во текот на денот би требало да ги има лекарските прегледи, а потоа...
Спорт Фудбал

Палермо во Серија Д, Несторовски и Трајковски слободни играчи

Слободен печат
Според досегашните најави наредниот период се очекува Несторовски да потпише за Удинезе и воедно се врати во најсилната италијанска фудбалска лига. Трајковски кој исто така...
Спорт Фудбал

Палермо исфрлен во Серија Д, слободни Несторовски и Трајковски!

Слободен печат
Ако до вчера имаа амбиции да се вратат во елитата, односно Серија А, сега играчите на Палермо сигурно добро ќе размислат каде ќе ја продолжат...
Спорт Фудбал

Трајковски на „радарот“ на португалски гигант!?

Слободен печат
Трајковски се поврзува со трансфер во еден од најголемите фудбалски клубови во Португалија, Спортинг Лисабон. За екипата на Спортинг Лисабон веќе настапува еден наш репрезентативец,...
Спорт Фудбал

Грчки великан го „лови“ Несторовски!

Коминовски Фидан
Несторовски (29) до сега три години помина во редовите на Палермо, за чиј клуб нашиот интернационалец во Серија Б имаше учинок од 14 голови во...