Несторовски дебитираше за Удинезе, помогна за гол против Дортмунд (ВИДЕО)

Несторовски кој ќе го носи бројот 30 на дресот настапи од 72 минута како замена за Пусето и дефинитивно не разочара и покажа зошто би имал клучна улога кај тренерот Тудор.

На денешниот контролен дуел Удинезе убедливо беше поразен од Борусија Дортмунд со резултат 4:1. Главниот судија нешто порано поради силниот дожд кој го направи теренот во Австрија многу тежок за сите играчи.

„Милионерите“ се покажаа како пресилни за калчолигашот, се беше решено уште во првото полувреме. Стрелаа Т. Азар во шестата минута, Геце од пенал во 19 минута, Вајгл во 28 минута, а непосредно пред паузата во листата на стрелците се запиша и Бранд.

При негатива од 4:0, во 72 минута во игра влезе нашиот играч Несторовски, ја искористи минутажа и непосредно пред шеснаесетникот на Германците беше фаулиран.

Прочитајте и...  Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Ваквата убава шанса беше искористена од страна на Мандрагора кој со еден прекрасен слободен удар го матираше голманот Бурки.

Прочитај повеќе

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Црвена звезда со „петарда“ до нова шампионска титула! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќаат и навивачите на фудбалските стадиони

Слободен печат

Негативни тестовите на Академија Пандев и Борец

Слободен печат

Прекрасен гол на македонскиот репрезентативец Адеми за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат

Обвинител бара затворска казна за Диего Коста

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гогов: Можеби ќе бидеме првиот второлигашки клуб во историјата кој ќе игра во Европа!

Слободен печат

Само еден играч имаше повеќе победи против Леброн, Џордан и Коби! (ВИДЕО)

Слободен печат

Аусилио: Јанг и Санчез се наши, Лаутаро може да го купите за 111 милиони евра!

Слободен печат

Националната пливачка федерација: Во најбрзо време да ги отворите базените!

Слободен печат

Интервју со Благојче Трајкоски: Силен Еурофарм Пелистер е добро за македонскиот ракомет!

Фидан Коминовски

Управниот одбор на ФФМ одлучи, сезоната продолжува без испаѓање од Првата лига и со баражи за вторите лиги

Слободен печат