Tag : борусија дортмунд

Спорт Фудбал

НАЈГОЛЕМО ГЕРМАНСКО ДЕРБИ: Омразата е толку голема што претседателот на Шалке со лавови ги плашел фудбалерите на Дортмунд (ФОТО)

Слободен печат
Омразата помеѓу Шалке и Борусија Дортмунд датира од инцидентот од 1969 година. На 6. септември на стариот стадион на Борусија „Die Rote Ende“ трибините беа...
Спорт Фудбал

„Кралевите“ со план за Јовиќ, Реал најавува голем трансфер!?

Слободен печат
Кога ќе заврши епидемијата на коронавирусот, Реал Мадрид ќе тргне да реализира еден голем фудбалски трансфер. „Кралевите“ бараат напаѓач, а се шпекулира дека прва „мета“...
Спорт Фудбал

Нејмар испиша историја, ПСЖ е новиот четвртфиналист во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се одигра нов реванш натпревар од осминафиналето во фудбалската Лига на шампионите, вечерва во Париз пред празните трибини на „Паркот на принцовите“, екипата на ПСЖ...
Спорт Фудбал

Нејмар не тренира како другите: Сите трчаат, а Бразилецот..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Непосредно пред реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите, играчите на ПСЖ ја кроеја тактиката преку тренинзите во обидот да ја анулираат негативата од Германија....
Спорт Фудбал

„Милионерите„ подобри во дуелот на двете Борусии, Лајпциг полека го губи здивот (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито на 25. коло од Бундеслигата, резултатот го отвори Торган Азар уште во осмата минута. Домашниот тим израмни на почетокот од второто полувреме преку...
Спорт Фудбал

КОМИЧНО: Можеби затоа Арсенал и Јуве се откажаа од потписот на Курзава! (ВИДЕО)

Слободен печат
Францускиот лев бек беше на „мета“ на Арсенал и Јувентус, но играчот да одлучи да остане во Париз. Курзава има договор со „светците“ до крајот...
Спорт Фудбал

ХАЛАНД КАКО БОЛТ: Норвежанецот претрча 60 метри за 6,64 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат
Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд, демонстрираше неверојатни тркачки способности во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите против ПСЖ. Неговиот тим го победи...
Спорт Фудбал

Атлетико го најде лекот за Ливерпул, Халанд е вистинско фудбалско чудо

Слободен печат
Елиминациската фаза во елитното клупско натпреварување започна со два неочекувани резултати, европскиот шампион Ливерпул загуби во првиот осминафинален натпревар од Атлетико Мадрид со минимални 1:0,...
Спорт Фудбал

Борусија Дортмунд го потврди трансферот на Џан

Слободен печат
„Милионерите“на неколку часа пред првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите против ПСЖ, го потврдија трансферот на Емре Џан од Јувентус. Германскиот репрезентативец потпиша четиригодишен...
Спорт Фудбал

Продолжува ЛШ: Ливерпул го освојува Мадрид, „светци“ против „милионери“!

Слободен печат
Чекањето конечно заврши, најдобрите европски фудбалери по двомесечна пауза, повторно ќе ни приредат спектакл овој пат во нокаут фазата од Лигата на шампионите. Вечерва во...