• борусија дортмунд

Фудбалер на Борусија под истрага за семејно насилство, може да заврши зад решетки

Фудбалерот на Борусија Дортмунд, Нико Шулц се наоѓа под истрага на германската плиција за семејно насилство, по тужбата што ја поднесе неговата поранешна девојка, соопшти денеска германскиот клуб. Од клубот додаваат дека веднаш откако дознале за истрагата, разговарале со фудбалерот кој ги негира обвинувањата. – Обвинувањата, за кои Борусија Дортмунд не знаеше до објавувањето на …

Фудбалер на Борусија под истрага за семејно насилство, може да заврши зад решетки Read More »