Официјално закажана промоцијата на Елмас (ФОТО)

Како што пренесуваат италијанските медиуми, во 16.30 часот Елмас треба да биде и официјално промовиран пред јавноста со дресот на својот нов клуб, италијанскиот вицешампион.

Прес конференција во Димаро каде што повеќе ќе каже за себе пред медиумите и трансферот кој го направи летово на „Сан Паоло“.

Нашиот играч веќе го имаше и дебито во составот на славниот тренер Карло Анчелоти.

Во четвртокот мораше под итно да оди во Рим да ги реши и бирократските проблеми поврзани со неговиот пасош за да може со тимот да патува ширум Европа и САД каде што ќе се играат пријателски натпревари преку кои се темпира формата за новата сезона.

Прочитајте и...  Реал Мадрид е решен да го продаде напаѓачот Јовиќ

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат