Tag : лече

Спорт Фудбал

Дожд од голови во Серија А: 16 гола на два натпревари (ВИДЕО)

Зоран Спасоски
Коронавирусот не им може ништо на фудбалерите на Аталанта кои денеска го понижија Лече победувајќи го со 2:7. Првото полувреме донесе неизвесност, на двата гола...
Спорт Фудбал

„Два од два“ за Несторовски и Удинезе во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 18. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство составот на Удинезе дојде до нови три бода овојпат на гостувањето кај Лече (0:1). Македонскиот...
Спорт Фудбал

„ФАНТА КАЛЧО“: Космонаутот Пандев со чудесен гол „од вселената“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дефинитивно ова е еден од најубавите погодоци во кариерата на нашиот интернационалец чиј погодок на еден многу интересен начин беше презентиран во еден од италијанските...
Спорт Фудбал

Убав гест од навивачите на Лече, на ривалите им ги отворија своите домови!

Слободен печат
Одлучено е натпреварот од најсилното италијанско првенство да се одигра денеска со почеток од 15.00 часот.  Освен веста дека се одложи натпреварот на Апенините се...
Спорт Фудбал

Бенасер оптимист пред дербито: Милан не е Лече!

Слободен печат
Овој изненадувачки оптимизам од страна на играчот на Милан се темели на влијанието кое врз екипата го има новиот тренер Стефано Пиоли. Милан е дури...
Спорт Фудбал

Храбриот Лече до бод, Јуве не може без Роналдо (ВИДЕО)

Слободен печат
Во деветтото коло од италијанската Серија А, фудбалерите на Лече направија големо изненадување на домашен терен откако ремизираа со повеќекратниот шампион Јувентус (1:1). „Бјанконерите“ го...
Спорт Фудбал

Серија А: Милан не може и против Лече! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во денешниот последен натпревар во Серија А, Милан и Лече одиграа нерешено 2:2. Поведе Милан преку Хакан Чалханоглу во 20. минурта и тој резултат го...
Спорт Фудбал

Лукаку со деби погодок во „покерот“ на Интер (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е и најубедливиот триумф на стартот од најсилното италијанско првенство, едно од најголемите летни засилувања Ромелу Лукаку кој дојде од Манчестер јунајтед уште на...
Спорт Фудбал

Калчолигашите не се откажуваат од Трајковски

Слободен печат
На крајот од месецот започнуваат возбудувањата во Серија А, а можно е „колонијата“ македонски фудбалери во италијанската елита да биде зголемена за уште еден наш...
Спорт Фудбал

Време ли е и Трајковски да направи трансфер во Серија А?

Слободен печат
Серија А е секако една од топ 5 европските лиги како сон за сите кои сакаат уште повеќе да се развиваат како фудбалери. Елмас ја...