6.8 C
Скопје

Tag : верона

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Милан ја продолжува трката за титулата со градскиот ривал

Зоран Спасоски
„Росонерите“ со победата ја продолжија трката за шампионската титула со Интер откако дојдоа го важна победа на гости кај Верона иако тренерот Стефано Пиоли не...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Верона му „одзеде“ два бода на Јувентус

Слободен печат
Екипата на Јувентус одигра само 1:1 на гостувањето кај Верона во рамки на 24. коло во Серија А. Со ремито, Јувентус направи чекор назад во...
Спорт Фудбал

„Гранде“ Пандев и официјално е рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат
Денеска Џенова во рамките од 23 коло во најсилното италијанско првенство ремизираше со резултат 2:2 против Верона. Домаќините успеаја да дојдат до значаен бод во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Милан спасуваше реми против Верона

Слободен печат
Играчите на Верона успеаја да ги издржат бројните напади на „росоњерите“, го преживеаја и шутот од белата точка на Златан Ибрахимовиќ и на крајот ја...
Спорт Фудбал

Кулушески го спаси Јувентус од пораз, браќата Инсиње испишаа историја во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат
Јувентус не успеа да ја победи Верона, одигра 1:1 и по трет пат во петте кола ремизира со што уште еднаш покажа колку му недостасува...
Живот Магазин Магазин слајдер

Љубов преку балкон во време на корона: Тие се Ромео и Јулија на 21 век

Слободен печат
Италијанската двојка медиумите ја нарекуваат „модернитe Ромео и Јулија“ затоа што се запознале преку балконот за време на полицискиот час во Верона – a сега...
Спорт Фудбал

Каков пропуст на Рома: Службена победа од 3:0 за Верона!

Слободен печат
Римскиот клуб направи еден непрофесионален пропуст на стартот од новата сезона во фудбалската Серија А. Во саботата во првото коло од најсилното италијанско првенство ремизираа...
Вести Свет

Големи поплави во Верона, водата ги носеше автомобилите низ улиците (ВИДЕО)

Слободен печат
Големо невреме ја погоди вчера Верона. На снимките објавени од италијанските медиуми и на социјалните мрежи може да се видат обилни врнежи и град како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Не е реална колку е згодна: Погледнете ја жената на српскиот фудбалер Филип Ѓорѓевиќ! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Ако се прјави на избор за најзгодна жена на фудбалер, манекенката Јована Ѓорѓевиќ сигурно би го освоила првото место. Оваа атрактивна црнка има обожаватели и...