Tag : бобан николов

Спорт Фудбал

Велкоски против Селтик за влез во групите на Лига Европа

Слободен печат
После возбудувањата во Лигата на шампионите во изминатите два дена, денеска продолжува Лига Европа со натпреварите од плеј-офот. Во последната фаза како последна пречка за...
Спорт Фудбал

Голем број на македонски фудбалери во трка за групите на Лига Европа

Слободен печат
Сите двојки во плејофот на Лига Европа се веќе јасни. Последниот македонски претставник, тетовска Шкендија синоќа загуби во Скопје од Тотенхем на Мурињо 1:3 и...
Спорт Фудбал

Партизан го „положи“ летонскиот тест, европски победи за Ашковски, Николов..! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска се одиграа голем број на натпревари од првото квалификациско коло на Лига Европа, а свое учество имаат и македонските интернационалци во своите клубови. Претходно...
Спорт Фудбал

Автогол на Ристевски, без победник на македонскиот дуел во Унгарија (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 29 коло во најсилното унгарско првенство ремизираа екипите на МОЛ Фехервар и Ујпешт со резултат 2:2. Во претходното коло Кире Ристевски...
Спорт Фудбал

Николов планира трансфер во Џенова!?

Слободен печат
Како што и беше најавено, следен гостин во „Нестор ТВ“, што ја води македонскиот репрезентативец Илија Несторовски на својот Инстаграм, беше неговиот соиграч од националната...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Нестор ТВ на Инстаграм: Вечерва на Илија Несторовски му гостува Бобан Николов!

Васко Спасоски
Фудбалерот на Удинезе и А – репрезентацијата на Македонија, Илија Несторовски веќе неколку недели е атракција на Инстаграм со неговите вкучувања во живо. Имено, за...
Магазин Магазин слајдер Спорт Сцена Фудбал

Фудбалерот Бобан Николов за „Слободен печат“: Сам сум во Унгарија, тешко ми е, но ќе го пребродиме ова! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Спорт Фудбал

Николов: Здравјето е најважно, ве охрабруваме да останете дома!

Слободен печат
И во Унгарија се прекинати фудбалските натпреварувања, а таму имаме вкупно тројца македонски репрезентативци Кире Ристевски (Ујпешт), Висар Муслиу (Фехервар) и Бобан Николов (Фехервар), а...
Спорт Фудбал

Николов: Одложете го мечот, без публика како да сме без Пандев, Елмас и Несторовски!

Слободен печат
Владата на денешната седница донесе забрана сите спортски настани во следните 30 дена да се играат без присуство на публика поради коронавирусот. Помеѓу нив токму...
Спорт Фудбал

Победа над Израел и историско трето место за Македонија

Слободен печат
Во последниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 македонската фудбалска репрезентација вечерва на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје триумфираше минимално над Израел со 1:0....