• бобан николов

Официјално: Бобан Николов е нов фудбалер на романскиот клуб ФЦСБ

Уште од претходно газдата на романскиот фудбалски клуб, Џиџи Бекали, потврди дека е постигнат договор со македонскиот фудбалер од средниот ред. Денеска романскиот вицешампион ФЦСБ и официјално ја информираше јавноста дека нов фудбалер на клубот е 28-годишниот Бобан Николов. Нашиот играч веќе го потпиша договорот и го имаше првиот тренинг за екипата предводена од тренерот …

Официјално: Бобан Николов е нов фудбалер на романскиот клуб ФЦСБ Read More »