21.8 C
Скопје

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Директорка на училиште во Флорида со дрвена даска тепала шестгодишно девојче

Директорката на основно училиште во Флорида е под истрага заради тепање на девојче старо шест години со дрвена летва, бидејќи детето наводно расипало училишен компјутер. Целиот инцидент бил снимен од мајката на девојчето.

Мелиса Картер, директорка во основно училиште на Флорида, била снимена како во својата канцеларија со дрвена даска тепа 6-годишно девојче. На видеото кое го снимила мајката на девојчето, се гледа како Картер го удира девојчето неколку пати.

Директорката го казнила девојчето бидејќи тоа наводно предизвикало штета на компјутерот. Нејзината мајка тој ден дошла во училиштето за да ја плати штетата која ја направила нејзината ќерка, а глетката која ја затекнала во канцеларијата на директорката ја оставила мајката без зборови.

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар