21.8 C
Скопје

Tag : даска

Регион Свет

Телото на девојчето сè уште не е пронајдено, паднала од даска за сурфање

Горан Наумовски
Нема трага од дваесетгодишната Ј.Ш. од Крагуевац, која вчера попладнево исчезна во водите на Гружанско езеро. Засега се знае дека девојчето на езерото било со...
Вести Свет Слајдер

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Директорка на училиште во Флорида со дрвена даска тепала шестгодишно девојче

Слободен печат
Директорката на основно училиште во Флорида е под истрага заради тепање на девојче старо шест години со дрвена летва, бидејќи детето наводно расипало училишен компјутер....
Магазин Магазин слајдер Семејство

Внимавајте! И кујнскиот прибор има рок на траење

Слободен печат
Приборот за готвење кој секојдневно го користиме, всушност има рок на траење и постојат навистина добри причини зошто треба да го менувате во одреден временски...
Еспресо Семејство

Дрвена, пластична или од бамбус: Која кујнска даска е најдобра?

Слободен печат
Пластична, дрвена или од бамбус – секој има омилена, но најважно е да користиме различни даски за свежо месо, за зеленчук и за овошје, бидејќи...