-2 C
Скопје

Tag : Флорида

Вести Свет

Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на Бајден

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп планира да го напушти Вашингтон утрото на 20 јануари кога е инаугурацијата на неговиот наследник Џо Бајден, иако размислувал да замине...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Погледнете колку пари им понудиле на Брена и Боба за нивната вила на Флорида!

Слободен печат
Лепа Брена и Боба Живојиновиќ пред 10 дена заминаа на Флорида, а како што пишува Стар, тие се таму за да видат што ќе прават...
Вести Свет

Невреме во САД: Бурата „Ета“ удри на Флорида со ветришта од 100 км./ч.

Слободен печат
Градовите во јужна Флорида се погодени од тропската бура „Ета“, а една од најпогодените урбани области е Форт Лодердејл. Многу домови се поплавени, а водата не...
Вести Свет

Затворени плажи, тест пунктови за ковид, јавен превоз: Евакуација на Флорида поради бурата „Ета“

Слободен печат
Американската држава Флорида ги затвори плажите, пунктовите за тестирање на коронавирус и јавниот превоз и нареди евакуација на голем број луѓе по закана на тропската...
Вести Свет

Трамп победи во Флорида и Тексас, резултатите сѐ уште неизвесни

Слободен печат
Претседателот на САД, републиканецот Доналд Трамп го победи кандидатот на демократите, Џозеф Бајден, во сојузната држава Флорида, една од најважните за исходот на изборите. Флорида...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Меланија Трамп гласаше на Флорида: Носеше фустан од 4000 евра

Слободен Печат
Актуелната прва дама на Америка, Меланија Трамп (50), сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп (74), гласаше денес на Флорида, поточно на Палм Бич. Меланија се...
Вести Свет

Трамп: Бајден ќе ја уништи Флорида, јас ќе го уништам вирусот

Слободен печат
 Како дел од предизборната кампања, американскиот претседател Доналд Трамп ги посети Северна Каролина и Флорида, некои од државите каде што резултатот од претседателските избори не...
Вести Свет

Блумберг со 16 милиони долари им го врати правото на глас на поранешните осуденици на Флорида

Слободен печат
Поранешниот градоначалник на Њујорк, милијардерот Мајк Блумберг и неговиот тим, собрале 16 милиони долари за исплата на судски трошоци за над 32.000 гласачи, поранешни осуденици од Флорида,...
Вести Свет

Осудениците на Флорида да ги платат сите казни, за да можат да гласаат на изборите

Слободен печат
Поранешните осуденици на Флорида ќе треба да ги платат сите парични казни и судски трошоци пред повторно да добијат право на глас, одлучи сојузниот апелациски...
Вести Свет

Отслужувал доживотен затвор, а по 37 години е прогласен за невин

Слободен печат
Американецот Роберт Дубоа од Флорида бил осуден за убиство и силување и мина 37 години в затвор… Но, пред извесно време, со помош на современа...