Tag : тепање

Вести Ви Препорачуваме Македонија

Нападнат Беким Асани: Планирам да купам пиштол, не може кој како ќе стигне да ме тепа!

Мирослава Бурнс
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани...
Хроника

На дожд со стапови се обидоа да си ги одмерат силите (ВИДЕО)

Слободен печат
Попладнево, на дождот, во Облешево мештаните со стапови се обидоа да решат извесни недоразбирања и кавги со продавачите на зеленчук кои од своите камиони секојдневно...
Вести Свет

Во Британија нов облик на семејно насилство – деца напаѓаат родители

МИА Агенција
Зголемените тензии во домовите натераа деца да ги напаѓаат своите родители за време на забраната за движење поради коронавирусот во Велика Британија, предупреди Вера Берд...
Вести Регион Слајдер

Полицаец во Србија претепа маж кој ја прекршил забраната за движење (ВИДЕО)

Слободен печат
Низ порталите во Србија се прошири снимка на која се гледа како полицаец удира човек кој седи на задното седиште на полицискиот автомобил. Ok prekršio...
Вести Македонија Слајдер

„Одев со Пепи ама раскинавме, тепањето беше пред два месеци“ – раскажува тепаното девојче од Штип (ВИДЕО)

Слободен печат
Во новото видео кое новинарот Фуркан Салиу го објави денеска на Твитер тепаното девојче од Штип ги објаснува околности под кои била тепана од страна...
Вести Македонија Слајдер

Скандалозна изјава на таткото на еден од тепачите на девојката од Штип: „И таа е виновна“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Новинарот Фуркан Салиу од ТВ Клан на својот Твитер профил објави краток исечок од разговорот со таткото на еден од осомничените за насилството во Штип....
Хроника

Негувателка обвинета за тепање и малтретирање на две деца

Негувателка од Скопје е обвинета за запуштање и малтретирање на дете, извести денеска Јавното обвинителство. Обвинетата во првата половина од ноември 2019 година обвинетата била ангажирана...
Слајдер Хроника

Скопјанец претепал малолетна потстанарка зашто скршила огледало, со парчиња ја сечел на вратот

Слободен Печат
Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Oсомничениот 64-годишник грубо навредувал, малтретирал и извршил физичко насилство...
Хроника

Семејно насилство: Крвнички ги претепал невенчаната сопруга и нејзината 3-годишна ќерка

Слободен Печат
Маж ги претепал невенчаната сопруга и нејзината 3-годишна ќерка, соопшто Основно јавно обвинителство. Осомничениот, по вербална расправија со тупаници во лицето почнал да ја удира...
Вести Македонија

МВР ја пронајде жената која тепаше дете во игротека (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонската јавност е згрозена од видео снимка која се појави денес на социјалните мрежи. На видеото се гледа како жена тепа мало дете во игротека....