• тепање

Девојчиња натепале соученичка во Прилеп

Малолетно девојче вчера била натепана од соученички во Прилеп. Како што информираат од МВР, вчера во 14.55 часот, П.С. (50) од Прилеп пријавил во полиција дека по завршување на часовите, во близина на „Бизнис центар“ во градот, неговата малолетна ќерка била физички нападната од неколку нејзини соученички. МВР работи на расчистување на случајот.