Вориорси немаат среќа: Томпсон, Дурант, страшна ноќ за Кари!

Првата ѕвезда на „воините“ доживеа незгодна повреда, а неговата рака падна австралискиот центар на Санси, Арон Бејнс.

Наскоро ќе се дознае дали ќе биде потребна операција и колку долго ќе остане надвор од терените.

Евентуалното долго отсуство на плејмејкерот додатно ќе ги намали шансите на „воините“ во борбата за шампионската титула.

Вориорси немаат среќа, бидејќи претходно се повреди уште еден клучен играч Клеј Томпсон, Кевин Дурент ги засили редовите на Нетс, а ДеМаркус Казинс сега е дел од ЛА Лејкерс.

Голден Стејт загуби на домашен терен од Феникс со 110:121 го претрпе, третиот пораз во четвртиот натпревар.

Прочитајте и...  Гасперини беше заразен пред натпреварот со Валенсија

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Шест позитивни случаи во фудбалските клубови Ренова и Шкендија

Слободен печат