11 C
Скопје

Tag : стеф кари

Кошарка Спорт

Нема да ја препознаете, сопругата на Стеф Кари за време на карантинот го донесе своето тело до перфекција (ФОТО)

Слободен печат
Ајеша Кари карантинот во САД го искористи за да стопи повеќе од 10-тина килограми и да го донесе своето тело до перфекција. Ајеша и Стеф...
Кошарка Спорт

Како Голден стејт ќе упропастеа се и ќе останеа без титулите доколку го донесеа Крис Пол

Слободен печат
Голден Стејт вориорс ја одбележаа последната деценија, во последните пет сезони се редовни учесници во големото НБА финале и притоа успеаја да освојат три титули....
Кошарка Спорт

Кари: Против сите можам да постигнам 60 поени! (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден од најдобрите играчи на екипата на Голден Стејт, верува дека може да постигнува 60 поени против кој било клуб во НБА лигата која е...
Спорт Фудбал

УРНЕБЕСНО: Како НБА ѕвездите би играле фудбал (ВИДЕО)

Слободен печат
Комичарот „Maxisnicee“ кој е најпознат по тоа што одлично ги имитира НБА ѕвездите, своите фанови ги почести со ново урнебесно видео. Овој пат комичарот одлучи...
Кошарка Спорт

Стеф Кари конечно се врати на терените, но „воините“ немоќни против шампионот (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварите во НБА лигата поминаа во знакот на враќањето на ол стар бекот на Голден Стејт вориорс, Сетф Кари. Кари на почетокот од сезоната, во...
Кошарка Спорт

Стеф Кари подготвен за кам-бек, утре на теренот против Торонто

Слободен печат
Стеф Кари сезонва одигра само четири натпревари пред да заработи скршеница на раката во октомври, минатата година, по што имаше две операции во ноември и...
Кошарка Спорт

Крај и за Стеф Кари, Голден Стејт се „збогуваше“ со титулата!

Слободен печат
Двократниот МВП на НБА лигата, еден од најдобрите кошаркари на светот, Стеф Кари, најверојатно нема да игра до крајот на сезоната 2019/20. Плејмејкерот на Голден...
Кошарка Спорт

Вориорси немаат среќа: Томпсон, Дурант, страшна ноќ за Кари!

Слободен печат
Првата ѕвезда на „воините“ доживеа незгодна повреда, а неговата рака падна австралискиот центар на Санси, Арон Бејнс. Наскоро ќе се дознае дали ќе биде потребна...
Кошарка Спорт

НБА: Кавај знае како против Вориорси! (ВИДЕО)

Слободен печат
Лос Анџелес Клиперс ја забележа и втората победа на почетокот од најсилната лига на светот против екипата на Голден Стејт Вориорс со 141:122. Клиперси беа...
Кошарка Спорт

Лејкерси подобри од Голден Стејт (ВИДЕО)

Слободен печат
Во контролен меч на два поранешни НБА шампиони, екипата на Лос Анџелес лејкерс го совлада Голден Стејт вориорс со 104:98. „Езерџиите” ги добија првата и...