18 C
Скопје

Tag : голден стејт вориорс

Кошарка Спорт

НБА: Дончиќ сам ги победи „воините“

Слободен печат
Лука Дончиќ беше ѕвезда на вечерта во НБА лигата откако со 39 поени речиси сам го совлада Голден Стејт вориорс. Далас славеше со 133:103, а...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Кари подобар во МВП пресметката со Јокиќ

Слободен печат
Натпреварот кој американските медиуми го најавија како пресметка помеѓу двајцата кандидати за МВП наградата, му припадна на Голден Стејт вориорс кој со 118:97 го совлада...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ броеше до 47, Кари и Крис Пол со мечеви за историја!

Слободен печат
Во еден интересен натпревар Денвер Нагетс на домашен терен по две одиграни продолженија го совлада Мемфис со резултат 139:137. После 48 минути беше 116:116. Уште...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатна шутерска пресметка на Тејтум и Кари

Слободен печат
Неверојатен натпревар одиграа Бостон селтикс и Голден Стејт вориорс во кој доминираа Џејсон Тејтум и Стеф Кари. На крајот Бостон славеше со 119:114, Кари доминираше...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Слободен печат
Голден Стејт вориорс со 116:107 го совлада Денвер нагетс во натпревар кој го одбележа Стеф Кари. „Воините“ на полувреме имаа пет поени негатива, но со...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Богдановиќ со најдобра партија за Атланта, Вориорси декласирани со 53 разлика!

Слободен печат
Богдан Богдановиќ продолжи со одличните игри во дресот на Хокси и доцна синоќа во НБА лигата го одигра најдобриот натпребар од доаѓањето во екипата. Српскиот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Лејкерси го надиграа Голден стејт за второ место на Западот!

Слободен печат
Лејкерси доцна синоќа во НБА лигата убедливо ги совладаа Вориорси со резултат 117:91 на домашен терен и така скокнаа на второто место на табелата во...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Што се случува со шампионот, Лејкерси запрени на само 89 поени!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата Јута го совлада Лос Анџелес Лејкерс со резултат 114:89 за вкупно петти пораз на актуелните шампиони во последните шест натпревари....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Кари не може сам, „трипл-дабл“ на Џејмс за Лејкерси!

Слободен печат
Лејкерси потешко од очекувањата после едно продолжение успеаја да слават против Оклахома со резултат 119:112 доцна синоќа во НБА лигата. Во петтата победа по ред...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Залудно Јокиќ и Кари ги полнеа кошевите, нивните екипи загубија

Слободен печат
Сакраменто кингс славеше со 119:114 над Денвер и по трет пат оваа сезона дојде до победата во меѓусебните натпревари. По израмнетото прво полувреме, Сакраменто кон...