23 C
Скопје

Tag : нба лига

Кошарка Спорт

ФОТО+ВИДЕО: Најубавата спортистка на светот во дресот на Јокиќ – тој е МВП!

Слободен печат
Ја сметаат за најзгодна спортистка на светот, но и надвор од „нејзиниот спорт“ – таа знае како да го привлече вниманието. Американката Пејџ Спиранац, покрај...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дејвис за важен триумф на Лејкерси, Далас ита кон плеј-оф

Слободен печат
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Феникс на домашен терен со резултат 123:100. Покрај актуелните НБА шампиони, победи доцна синоќа забележаа уште Далас, Сакраменто,...
Кошарка Спорт

Легендата Стив Неш нема дилеми: Јокиќ е МВП оваа година!

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата составот на Денвер загуби на домашен терен од Бруклин со конечен резултат 119:125. Најефикасни за Нетси беа Кевин Дурент кој...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

ВИДЕО: Падна рекорд стар 47 години, Вестбрук испиша историја во НБА лигата!

Слободен печат
Кошаркарот на Вашингтон, Расел Вестбрук продолжува да руши рекорди, тој имаше уште една одлична партија во синоќешната победа над Индијана после едно продолжение со 133:132...
Кошарка Спорт

НБА: Чудесниот Јокиќ постигна 24 поени за една четвртина!

Слободен печат
Кошаркарите на Денвер доцна синоќа го совладаа Њујорк со 113:97, предводени од српскиот играч Никола Јокиќ кој постигна 32 поени. На тој начин Нагетси се...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дончиќ со „дабл-дабл“ за нов триумф на Далас

Слободен печат
Далас го совлада Мајами доцна синоќа во НБА лигата со конечен резултат 127:123 и со оваа победа екипата од Тексас го обезбеди барем играњето во...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ го продолжи патот кон МВП титулата и во поразот од Лејкерси

Слободен печат
Српскиот центар Никола Јокиќ одигра уште еден одличен натпревар и беше најефикасен играч на мечот, но тоа не беше доволно за Денвер да го избегне...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ игра како МВП, доминираше и против Лос Анџелес Клиперс!

Слободен печат
Српскиот кошаркар Никола Јокиќ одигра уште еден натпревар на МВП ниво, а овој пат „жртва“ беше Лос Анџелес клиперс. Денвер во Лос Анџелес ги совлада...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јокиќ со нов „дабл-дабл“ учинок, Денвер го урна и Торонто!

Слободен печат
Никола Јокиќ продолжи да го предводи тимот на Денвер и во победата над Торонто доцна синоќа во НБА лигата со резултат 121:111. Овојпат српскиот центар...
Кошарка Спорт

Почина таткото на „кошаркарскиот Моцарт“ Дражен Петровиќ

Слободен печат
Јован Јоле Петровиќ, таткото на Дражен Петровиќ, еден од најдобрите кошаркари на Балканот и на славниот тренер Александар Ацо Петровиќ, почина во Загреб на 94-годишна...