• нба лига

Вестбрук е само почеток, во Лејкерс доаѓа уште една ѕвезда?!

Неполни 48 часа откако ЛА Лејкерс се договори со Вашингтон визардс да направи размена со која од 6. август Расел Вестбрук ќе им се приклучи на Леброн Џејмс и Ентони Дејвис, уште една ѕвезда се споменува со тимот од Лос Анџелес. Новинарот на Бличер Репорт, Џејк Фишер пренесува дека Демар Дерозан сака да им се …

Вестбрук е само почеток, во Лејкерс доаѓа уште една ѕвезда?! Read More »