12.8 C
Скопје

Tag : феникс санс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Не помага ни „трипл-дабл“ чудото Јокиќ, Денвер пред елиминација

Слободен печат
Српскиот центар Никола Јокиќ и дефинитивно не може сам, доколку против Портлан успеа да ја подигне екипата после лоши мечеви, против Феникс останатите играчи не...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: „Сонцата“ посилни од Денвер и Јокиќ, Феникс дојде и до втората победа

Слободен печат
Кошаркарите на Феникс санс поведоа со 2:0 во победи против Денвер нагетс во полуфиналето во Западната конференција, откако во вториот меч славеа со 123:98. Новиот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Бруклин без милост кон Јанис и Милвоки

Слободен печат
Бруклин нетс го декласира Милвоки бакс со 125:86 и поведе со 2:0 во победи во полуиналето од Источната конференција. Сите дилеми околу победникот беа решени...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кендал Џенер вербално нападната од навивачите на „Лејкерс“: Манекенката само го бодрела своето момче

Слободен печат
За Кендал Џендал, кошаркарскиот натпревар помеѓу „Лос Анџелес Лејкерс“ и „Феникс Санс“ беше вистински кошмар поради непријатностите што ги доживеа со навивачите. Во драматична борба...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Шампионот елиминиран во првата рунда, Јокиќ го елиминира Портланд

Слободен печат
За прв пат во својата 18-годишна кариера, Леброн Џејмс е елиминиран во првата рунда од плеј-офот.  Неговиот ЛА Лејкерс е елиминиран од Феникс санс со...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Клиперси се вратија во игра, Бруклин на една победа од пласман во следната рунда

Слободен печат
По двата порази на домашен терен, кошаркарите на ЛА Клиперс успеаја да израмнат на 2:2 во победи против Далас откако славеа на двата меча во...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Фантастична партија на Јокиќ, Денвер води против Портланд!

Слободен печат
Во НБА плеј-офот Денвер нагетс предводен од Никола Јокиќ го совлада Портланд на гостински терен со резултат 120:115 и така поведе со 2:1 во четвртфиналето...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дончиќ им набива комплекси на Клиперси, брејк на шампионот Лејкерс

Слободен печат
Кошаркарите на Далас маверикс поведоа со 2:0 во првата рунда од плеј-офот против ЛА Клиперс, откако славеа и на вториот натпревар кој се играше во...
Кошарка Спорт

Човекот кој го „воскресна“ Феникс санс е тренер на годината во НБА

Слободен печат
Тренерот на Феникс санс, Монти Вилијамс е избран за тренер на годината, открива ЕСПН. 49-годишниот Вилијамс доби највеќе гласови од своите колеги тренери (во гласањето...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дејвис за важен триумф на Лејкерси, Далас ита кон плеј-оф

Слободен печат
Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Феникс на домашен терен со резултат 123:100. Покрај актуелните НБА шампиони, победи доцна синоќа забележаа уште Далас, Сакраменто,...