12 C
Скопје

Виктор Ангелов потпиша за Широки Бријег

Виктор Ангелов одлучи да ја продолжи професионалната кариера во редовите на Широки Бријег кој што претходно беше предводен од нашиот тренер Гоце Седлоски.

Потпиша договор на една година, со можност за продолжување на истиот на уште една година (1+1).

– Среќен сум поради тоа што потпишав НК Широки Бријег. И претходно, додека овој клуб го водеше Гоце Седлоски, имаше одредени разговори за мое доаѓање, а сега ја финализиравме нашата соработка. Слушнав убави зборови за клубот. Запознаен сум со амбициите на Широки, со години е во врвот на босанскиот фудбал и дојдов тука да помогнам во остварувањето на тие цели – рече Ангелов по потписот на договорот.

Ангелов претходно пред да се пресели на Чаир, настапуваше уште за Работнички, Тетекс, Металург и унгарскиот клуб Ујпешт.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Рекордна вечер за Богдановиќ, осум тројки против Шарлот

Лани во Првата лига имаше учинок од 27 натпревари со реализирани седум голови и запиша четири асистенции. Беше дел од У17, У19 и У21 селекцијата, а запиша и еден настап за сениорите.

Поврзани вести

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Слободен печат

Остави Коментар