9 C
Скопје

Tag : виктор ангелов

Вести Ви Препорачуваме Култура

ИНТЕРВЈУ СО ВИКТОР АНГЕЛОВ: Од звуците на неговата виолина не останаа рамнодушни ниту Новак Ѓоковиќ, ниту Деди Јанки (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Можете да го сретнете во Истанбул на плоштад, во Рим, во Брисел, во Милано, во Аместердам, во Минхен, во Фиренца во Љубљана, во Париз, можете...
Спорт Фудбал

Виктор Ангелов потпиша за Широки Бријег

Слободен печат
Виктор Ангелов одлучи да ја продолжи професионалната кариера во редовите на Широки Бријег кој што претходно беше предводен од нашиот тренер Гоце Седлоски. Потпиша договор...