• гоце седлоски

Седлоски верува во успех: Можеме да го елиминираме Шамрок

Фудбалерите на Шкупи утревечер (21 часот) на Националната Арена „Тодор Проески“ го играат реванш натпреварот од третото квалификациско коло за пласман во групната фаза во Лигата на Европа против Шамрок. Македонскиот шампион утревечер ќе брка негатива од два гола бидејќи првиот натпревар заврши со триумф на Шамрок од 3:1, но тренерот на Шкупи, Гоце Седлоски …

Седлоски верува во успех: Можеме да го елиминираме Шамрок Read More »