9 C
Скопје

Tag : гоце седлоски

Спорт Фудбал

Седлоски позитивен на ковид-19, го напушти Динамо Загреб!

Слободен печат
Не траеше долго соработката помеѓу екс македонскиот репрезентативец Гоце Седлоски и хрватскиот фудбалски клуб Динамо Загреб. Раскинат е договорот на Седлоски кој досега го водеше...
Спорт Фудбал

Седлоски меѓу кандидатите за тренер на Динамо Загреб

Слободен печат
Како што е веќе познато, поранешниот македонски репрезентативец е тренер на вториот тим на Динамо Загреб. А откако Игор Јовичевиќ доби отказ во првиот тим,...
Спорт Фудбал

Седлоски потврди: Да, ќе го водам вториот тим на Динамо Загреб

Слободен печат
Откако во текот на вчерашниот ден беа објавени информации дека македонскиот репрезентативец ќе го преземе вториот тим на Динамо Загреб, истите добија и потврда. Ќе...
Спорт Фудбал

Седлоски ќе ги води надежите на Динамо Загреб во ЛШ!?

Слободен печат
Како што пренесуваат хрватските медиуми, поранешниот македонски репрезентативец би можел да го води вториот тим на Динамо Загреб. Своевремено како професионален фудбалер Гоце Седлоски беше...
Спорт Фудбал

Виктор Ангелов потпиша за Широки Бријег

Слободен печат
Виктор Ангелов одлучи да ја продолжи професионалната кариера во редовите на Широки Бријег кој што претходно беше предводен од нашиот тренер Гоце Седлоски. Потпиша договор...