• широки бријег

МЗТ Скопје Аеродром со втора победа на турнирот во Златибор

МЗТ Скопје стигна до уште една победа на турнирот на Златибор. Како дел од третото коло во АБА 2 лигата, составот од Аеродром славеше против босанскиот Широки Бријег со 73:80. Во натпревар во кој популарните „металци“ имаа постојано водство, во еден момент од второто полувреме и од 14 коша разлика, на крајот, сигурен триумф за …

МЗТ Скопје Аеродром со втора победа на турнирот во Златибор Read More »