22 C
Скопје

Tag : широки бријег

Кошарка Спорт

МЗТ Скопје Аеродром со втора победа на турнирот во Златибор

Слободен печат
МЗТ Скопје стигна до уште една победа на турнирот на Златибор. Како дел од третото коло во АБА 2 лигата, составот од Аеродром славеше против...
Кошарка Спорт

АБА2: МЗТ Скопје триумфираше против Широки Бријег

Слободен печат
Денеска македонскиот кошаркарски шампион во рамките од осмото коло во АБА2 лигата ја забележа шестата победа сезонава, откако на домашен терен со 83:71 (25:18, 16:13,...
Спорт Фудбал

Виктор Ангелов потпиша за Широки Бријег

Слободен печат
Виктор Ангелов одлучи да ја продолжи професионалната кариера во редовите на Широки Бријег кој што претходно беше предводен од нашиот тренер Гоце Седлоски. Потпиша договор...
Спорт Фудбал

Седлоски се враќа во Вардар

Слободен печат
Седлоски како тренер на Вардар успеа да освои две домашни титули со клубот и да го внесе тимот во последната елиминациска пречка, пред пласманот во...