Видов што прави мојот сопруг и одвратно е: Дознав откако се венчавме, еднаш кога дојдов дома и почуствував…

Некои бракови, најчесто оние кога паровите „рипнале во тавче“ без да живеат заедно (без разлика дали тука, на запад, низ свет) тонат поради новите сознанија за своите партнери/партнерки околу однесувањето во домот. Кога сме во врска, „малите валкани тајни“ ни се атрактивни, привлечни, па и секси. Но голем дел на оние што се во брак ќе се согласат дека се непријатно изненадени кога сфаќаат дека сопружниците имаат „свои навики“ низ дома за кои претходно не знаеле, па оттука одекнуваат прашања во глава како „Дали јас се омажив/оженив за оваа личност?!“. Најверојатно баш тоа ја натерало оваа жена да ја сподели чудниот таен фетиш на нејзиниот сопруг кој воопшто не ѝ се допаѓа.

Прочитајте и...  Што ме боли сега? Не е заб, ни глава, ни стомак, мора да е душата: Тажната животна приказна на една од најголемите руски поетеси

„Полека здивувпам поради одвратните активности на мојот сопруг. Не можам повеќе да го поднесам тоа, но мислам дека треба да прифатам дека никој не е совршен и секој има свој живот. Се обидов на убав начин да разговарам со него за тоа, но ништо не постигнавме. Премногу ми е срам да прашам… Но сакам да знам дали јас сум неразумната, зошто тоа многу ми пречи“, споделува таа.

„Тој има 31 година, во брак сме две години и таа негова навика ја дознав дури кога се венчавме. Имам доволно години и искуство да знам дека тоа е нормално кај секој маж, но тој смета е добро „да си заврши работа“ по постелнината, додека мене ме нема… Тоа го сфатив кога раката нетенденциозно ми беше поставена на кревет, точно на дамката од неговата семена течност!“

Прочитајте и...  Костенот е витаминска бомба, ја подобрува работата на мозокот и го зајакнува имунолошкиот систем

„Продолжи да го прави тоа, а кога му кажав дека знам што прави, ми се налути и рече дека е невозможно тоа да го дознаам, па дефанзивно почна да ме обвинува дека ги “душкам“ чаршафите. Тоа што го прави е одвратно. Дефинитивно не мислев дека е таков и навистина не знам што да правам“…

За атмосферата да биде уште полоша за неа, признава и дека се чувствувала запоставено од сопругот, кој бил „отсутен“ и кога се заедно, раскажувајќи дека наместо да уживаат во нивната интима, тој постојано се анимирал исклучиво со својот паметен телефон. 

„Понекогаш ми се чини дека го нервирам. Се чувствувам како да имам нервозен тинејџер до мене и немам поим како тоа претходно не го сфатив“

Прочитајте и...  Македонска премиера на докуменатрецот „Њујорк:Аџилак“, разговор со д-р Славчо Ковилоски, професор и режисер: Хип-хоп културата несвесно е влезена во нашето секојдневие
профимедиа

По признанието, многумина отворено ја советуваа да го напушти сопругот, со коментари како „Што е позитивно во сето тоа? Изгледа како кошмар и навистина не гледам зошто треба да бидеш во брак со тој човек. Извини!”

Затоа, препорачливо е да се живее барем неколку месеци со личноста која би сакале да се „врзете“ и на хартија, бидејќи веќе има премногу бракови кои „пропаднале“ во првите години по судбоносното „да“, и секако, сите имаат свое толкување за тоа како е „нормално“ да се поминува времето низ дома.

 

Прочитај повеќе

Лесни рецепти за коктели за кои не ви е потребен бармен

Слободен печат

Еве какви последици носи изгладнувањето и брзото слабеење

Слободен печат

Дневен хороскоп за 20 септември: Кога најмалку очекувате, ќе се вљубите, и тоа на прв поглед

Слободен печат

Виц на денот: Казна

Слободен печат

Групата „Нокаут“ победник на 35. издание на „Макфест“

Слободен печат

Пробајте ја војничката техника за брзо заспивање: За само две минути ќе заспиете како топ!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Игор уште го нема во нејзина близина, но Северина сепак ужива во добро вино и во добро друштво

Слободен печат

ВО ЖИВО: Среде корона Егзит опстојува и забавува илјадници луѓе ширум светот

Маријана Митровска

„Холивуд – преполн бордел, весело друштво подготвено да ве одвлече во кревет“: Се преправав дека уживам за да заврши побрзо

Слободен печат

Се шушка дека мажот на Карди Би чека дете со друга жена

Слободен печат

Облините секогаш во преден план: Софија Вергара бомбардира со нејзини стари фотографии, а фановите воопшто не се жалат затоа што изгледа неверојатно

Слободен Печат

Кога обожавател ќе ти стане сопруг: Карлеуша, Северина, Гоца Тржан им рекоа „да“ на свои фанови

Слободен Печат