10 C
Скопје

ВИДЕО: Скандалозен црвен картон за македонскиот репрезентативец Велковски!

Денеска во 10 коло од најсилната хрватска лига составот на Риека загуби на гостувањето кај Шибеник со 2:0.

Во 12 минута стрелец на водечкиот гол за домаќините го реализираше Марко Булат, а проблемите за гостите се зголемија непосредно пред паузата.

Нашиот репрезентативец Дарко Велковски поради прекршок доби жолт картон од главниот судија. Не се согласи со одлуката на арбитарот кој веднаш забележа дека дотрча Македонецот до него и по вторпат го крена жолтиот картон што автоматски значеше предвремено напуштање на теренот.

Тоа противникот знаеше да го искористи, во 74 минута постигна уште еден гол преку екс членот на Работнички, Емир Сахити. За Шибеник настапија уште двајца наши интернационалци, Исник Алими и Тодор Тодороски.

Прочитајте и...  Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Моментно на табелата Риека е на четвртото место со 12 бодови, а Шибник на седмата позиција со 10.

Поврзани вести

Погоди две стативи и една пречка, Нејмар играч на мечот во Париз

Слободен печат

ВИДЕО: Европа ќе има нов шампион, елиминиран Баерн Минхен!

Слободен печат

Македонските надежи забележаа победа во контролниот меч со Црна Гора

Слободен печат

Македонскиот автомобилист Вуков тестираше во Муџело

Слободен печат

ВИДЕО: Олимпискиот комитет финансиски ќе го помага Бошко Стаменковски

Слободен печат

Клоп пред Реал: Не можеме да ја игнорираме одбраната, во спротивно ќе бидеме казнети!

Слободен печат

Остави Коментар