• риека

Велковски и Риека извисија, Кејн се врати во Тотенхем со гол, Партизан успеа да се пласира во Конференциската лига

Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски и неговиот тим Риека не успеаја да обезбедат пласман во групната фаза во новоформираната Конференциска лига. Риека во реваншот на плеј-офот е поразена со 0:2 на домашен терен од ПАОК иако првиот натпревар заврши 1:1. Грчкиот тим уште во 11. минута поведе со голот на Ел Кадури, а точна на натпреварот …

Велковски и Риека извисија, Кејн се врати во Тотенхем со гол, Партизан успеа да се пласира во Конференциската лига Read More »