13 C
Скопје

Tag : риека

Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Патиштата во Хрватска блокирани од снег, повеќе сообраќајки на автопатот Риека-Загреб

Слободен печат
Заради силниот снег кој паѓа во Хрватска, дошло до повеќе сообраќајни несреќи на автопатот А6 Риека-Загреб заради што е отежнат сообраќајот.  На некои делови од...
Вести Регион Слајдер

Пленковиќ: Прво пукаат на нас, потоа не нè пуштаат во кафуле, што е наредно?

Слободен печат
Во седиштето на ХДЗ се одржа заедничка седница на Претседателството и на Националниот совет на партијата преку видеолинк. По неа, премиерот Андреј Пленковиќ, во изјава...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фер-плеј потег на годината ни доаѓа од Хрватска!

Слободен печат
Фудбалскиот клуб Риека на своите социјални мрежи сподели фер-плеј потег на босанскиот фудбалер Лука Менало на неодамнешниот натпревар од хрватската лига против Истра. Босанскиот репрезентативец...
Спорт Фудбал

Имаше мала минутажа во Риека, Ристовски повторно во Словачка

Слободен печат
Милан Ристовски (22) одлучи повторно да настапува во Словачка, овојпат во редовите на Спартак Трнава. Во оваа земја македонскиот репрезентативен напаѓач минатата сезона беше дел...
Спорт Фудбал

Мала минутажа во Риека, Ристовски се враќа во Словачка!?

Слободен печат
Според хрватскиот медиум „Новилист.хр“, македонскиот фудбалер откако се опорави од тешката повреда, луѓето во Риека проценија дека враќањето ќе биде полесно, доколку во Словачка каде...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Адеми го чека Елмас, на Наполи му треба уште еден бод!

Слободен печат
Денеска завршува групната фаза и во Лигата на Европа преку која ќе ги дознаеме официјално сите патници во 1/16 финалето. Од Лигата на шампионите како...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи и Елмас на бод до нокаут фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше петтото претпоследно коло во Лига Европа, веќе дознавме голем број на екипи кои ќе бидат дел од 1/16 финалето, а официјално сите...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Велковски стрелаше против Реал Сосиедад!

Слободен печат
Нашиот одбранбен играч кој моментно ги брани боите на Риека му донесе водство (0:1) на својот клуб на гостувањето во Шпанија. Поточно, во рамките од...
Спорт Фудбал

Адеми, Елмас и Велковски бркаат нокаут-фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Денеска ќе се играат натпреварите од четвртото коло во Лига Европа после кое би можеле да ги дознаеме и првите патници во 1/16 финалето. Најблиску...
Спорт Фудбал

Гатузо лут на играчите: Еден ден ќе добијам срцев удар поради ова!

Слободен печат
Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо беше многу лут на своите играчи на паузата помеѓу двете полувремиња против Риека која водеше против Италијанците со 1:0, но...