6.8 C
Скопје

Tag : дарко велковски

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Адеми и Ристовски со „петарда“ до шампионскиот трофеј во Хрватска

Слободен печат
Фудбалерите на Динамо Загреб ја освоија четвртата последователна титула шампион на Хрватска откако ја совладаа Риека со 5:1 на гостински терен во мечот од 33....
Спорт Фудбал

Лига Европа: Адеми го чека Елмас, на Наполи му треба уште еден бод!

Слободен печат
Денеска завршува групната фаза и во Лигата на Европа преку која ќе ги дознаеме официјално сите патници во 1/16 финалето. Од Лигата на шампионите како...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Наполи и Елмас на бод до нокаут фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Вечерва се комплетираше петтото претпоследно коло во Лига Европа, веќе дознавме голем број на екипи кои ќе бидат дел од 1/16 финалето, а официјално сите...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Македонскиот репрезентативец Велковски стрелаше против Реал Сосиедад!

Слободен печат
Нашиот одбранбен играч кој моментно ги брани боите на Риека му донесе водство (0:1) на својот клуб на гостувањето во Шпанија. Поточно, во рамките од...
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Наполи победи и за Диего (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред натпреварот, навивачите приредија спектакуларен огномет околу стадионот „Сан Паоло“, додека фудбалерите на теренот истрчаа со дресови со бројот 10 во чест на Диего Армандо...
Спорт Фудбал

Адеми, Елмас и Велковски бркаат нокаут-фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Денеска ќе се играат натпреварите од четвртото коло во Лига Европа после кое би можеле да ги дознаеме и првите патници во 1/16 финалето. Најблиску...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Елмас со три важни бода, цел меч за Велковски против Наполи!

Слободен печат
Денеска во третото коло од групата „Ф“ во Лига Европа екипата на Наполи славеше минимално на гостувањето кај Риека резултат 1:2. Хрватите први дојдоа во...
Спорт Фудбал

Елмас е подготвен за македонскиот дуел во Лига Европа!

Слободен печат
На денешната прес конференција во пресрет на мечот од третото коло во Лига Европа в четврток помеѓу Риека и Наполи своите очекувања ги сподели македонскиот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Скандалозен црвен картон за македонскиот репрезентативец Велковски!

Слободен печат
Денеска во 10 коло од најсилната хрватска лига составот на Риека загуби на гостувањето кај Шибеник со 2:0. Во 12 минута стрелец на водечкиот гол...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Адеми против ЦСКА Москва, холандски предизвик за Велковски

Слободен печат
За денеска се закажани натпреварите од второто коло во групите на Лига Европа, дербито на рундата се очекува да биде на „Сан Себастијан“ во Шпанија...