• црвен картон

ВИДЕО: Фудбалер на Галатасарај со глава удри соиграч и доби црвен картон

На натпреварот од првото на турското првенство помеѓу Гиресунаспор и Галатасарај се случи несекојдневна ситуација – фудбалерот го нападна својот играч. Иако Галатасарај важи за сериозен клуб, еден од најголемите во Турција, тој беше во центарот на вниманието поради катастрофалното однесување на Маркао Тешеира. Во 65 минута, Маркао започна да го удира соиграчот Актуркоглу, а …

ВИДЕО: Фудбалер на Галатасарај со глава удри соиграч и доби црвен картон Read More »