Tag : црвен картон

Спорт Фудбал

Адебајор како Брус Ли, неспортски потег на екс играчот на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот играч на Арсенал, Манчестер сити, Реал Мадрид и Тотенхем во 80. минута од второто коло на дуелот во „Копа Либертадорес“ имаше крајно нефудбалски, неспортски...
Спорт Фудбал

Смешен момент на натпреварот Македонија ЃП-Академија Пандев! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 20. коло во Првата македонска фудбалска лига, составот на Македонија ЃП со 1:0 триумфираше над Академија Пандев. Стрелец на единствениот гол...
Спорт Фудбал

Најлудата завршница во фудбалот: Голманот одбрани два пенали кои се поништени, а тој добива црвен картон… (ВИДЕО)

Слободен печат
Имено, Усакспор водеше со 2:0 кога во 90. минута судијата досуди пенал за екипата која губеше. Голманот Ерсин Ајдин го одбрани ударот од белата точка,...
Спорт Фудбал

Мајсторе што ти стана: Заработи црвен картон поради старт над противнички тренер (ВИДЕО)

Слободен печат
На натпреварот од Бундес лигата помеѓу Фрајбург и Ајнтрахт (1:0) се случи несекојдневна ситуација во која капитенот на гостите заработи црвен картон поради старт на...
Спорт Фудбал

СЕРИЈА А: Милан во победничка атмосфера пред ДЕРБИТО со Интер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва во рамките од третото коло во најсилното италијанско фудбалско првенство, екипата на Милан ја оправда фаворитската улога славејќи на гостувањето кај Верона (0:1). Проблеми...
Спорт Фудбал

Ла Лига: „Кралевите“ само до бод, два гола и црвен картон за Бејл (ВИДЕО)

Слободен печат
Домаќините први беа во позитива уште од 12 минута со погодокот на Г. Морено, а непосредно пред паузата израмни Бејл. Во 74 минута повторно Виљареал...
Спорт Фудбал

Османи: Реално поквалитетни сме од Номе Калју и Дуделанж!

Слободен печат
Иако ја имаа фаворитската улога, на крајот двапати беа поразени од претставникот на Луксембург. – Не само на овие два дуели, туку и на сите...
Спорт Фудбал

Меси го одби медалот: Не сакам да бидам дел од корупцијата!

Слободен печат
Потсетување дека Меси со Аргентина после триумфот над Чиле од 2:1 ја освои третата позиција на јужноамериканското првенство „Копа Америка“. Ретко добива црвени картони, но...
Спорт Фудбал

Ристовски имa проблем со дисциплината

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски одигра уште една добра сезона за тимот на Спортинг, но очигледно е дека овој фудбалер има проблем со дисциплината.Сезона тој заработи...
Спорт Фудбал

Диего Коста пред суспезија, судијата ги запиша сите пцовки од фудбалерот

Слободен печат
Диего Коста повторно се соочува го голема суспензија од шпанската фудбалска федерација откако беше исклучен во дерби пресметката меѓу Барселона и Атлетико Мадрид. Иако самиот...