13 C
Скопје

Tag : шибеник

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Скандалозен црвен картон за македонскиот репрезентативец Велковски!

Слободен печат
Денеска во 10 коло од најсилната хрватска лига составот на Риека загуби на гостувањето кај Шибеник со 2:0. Во 12 минута стрелец на водечкиот гол...
Вести Македонија Слајдер

Промовирано шибенско-македонско пиво во чест на кардиохирурзите кои ја извршија првата трансплантација на срце во државава

Слободен печат
Во Шибеник денеска е промовирано првото шибенско-македонско пиво „Herz”, како резултат на соработката, знаењето и искуството на искусните крафт мајстори на пивото од пиварите Pivovara...
Вести Регион

Земјотрес од 4,2 степени во Хрватска

Слободен печат
Земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтеровата скала утринава го погоди поширокото подрачје на хрватските градови Книн, Грачац и целиот дел од Задар до...
Вести Регион

Туристи од Тајван во Шибеник носеле натпис „Не сме од Кина“ (ФОТО)

Слободен Печат
Во центарот на Шибеник денеска минувале туристи од Тајван, носејќи натпис напишан на англиски јазик „Не сме од Кина” (Not from China). Тоа се случило...
Вести Регион

Ајкула од половина тон уловена кај Шибеник

Слободен печат
Близу Шибеник, Хрватска, вчера била фатена ајкула тешка половина тон, а била во мрежата заедно со други риби од уловот. Ајкулата му припаѓа на видот...
Вести Скопје

Градоначалникот на Шибеник во посета на Скопје

МИА Агенција
Во организација на невладината организација „Хрватско-македонска тангента”, од денеска до 16 октомври во посета на Скопје ќе биде градоначалникот на Шибеник, Жељко Буриќ со соработниците...