1 C
Скопје

ВИДЕО: Шарлот ги преслуша и Никси, Џордан докажа дека е во право!

Хорнетси редат победи во НБА лигата, доцна синоќа ја забележаа и четвртата победа по ред..

Шарлот триумфираше над Њујорк Никс со резултат 109:88, а Гордон Хејворд се покажува како одлично засилување, иако сите го критикуваа Мајкл Џордан, сопственикот на клубот, поради тоа што му беше даден голем договор.

Хејворд блеска на паркетите, овојпат забележа 34 поени, а клубот воедно е лидер во лигата по бројот на тимски асистенции.

Неговиот тимски колега Грахам постигна 19 поени, колку и Кнокс на спротивната страна за Никси кои пак го претрпе третиот пораз во низа.

НБА, резултати –

Шарлот Хорнетс-Њујорк Никс 109:88
Кливленд Кавалирс-Мемфис Гризлис 91:101
Орландо Меџик-Милвоки Бакс 99:121
Вашингтон Визардс-Феникс Санс 128:107
Атланта Хокс-Филаделфија Сиксерс 112:94
Далас Маверикс-Њу Орлеанс Пеликанс (одложено)
Портланд Трејл Блејзерс-Торонто Репторс 112:111
Сакраменто Кингс-Индијана Пејсерс 127:122

Прочитајте и...  Червар: Ова не е неуспех за мене, ова е реалноста

Табела, Источна конференција:
1.Бостон Селтикс 7-3
2.Милвоки Бакс 7-4
3.Филаделфија Сиксерс 7-4

Табела, Западна конференција:
1.Лос Анџелес Лејкерс 8-3
2.Феникс Санс 7-4
3.Лос Анџелес Клиперс 7-4

Поврзани вести

Неверојатниот Јокиќ го чека супер максимален договор

Слободен печат

Шкендија ремизираше, Македонија ЃП поразена на подготовките во Анталија

Слободен печат

Се надевам дека навивачите ќе му простат на Ѓоковиќ

Слободен печат

Бабиќ: Одличен потег беа подготовките во Хрватска, младите добро се претставија

Слободен печат

Пикси ќе биде новиот селектор на Србија за плата од милион евра

Слободен печат

Барса ќе продолжи без Меси кој започна да го учи францускиот јазик!?

Слободен печат

Остави Коментар