12 C
Скопје

Tag : шарлот хорнетс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јута го урна НБА рекордот во тројки, Лејкерси прокоцкаа „+17“!

Слободен печат
Лидерот во Западната конференција Јута ја забележа 25 победа доцна синоќа во НБА лигата откако со конечен резултат 132:110 го совлада Шарлот. Мичел ги водеше...
Кошарка Спорт

НБА: Феноменалниот Дончиќ знаеше како против „стршлените“!

Слободен печат
Кошаркарите на Далас го совладаа Шарлот со 104:93 благодарение на новата одлична партија на Лука Дончиќ, како и Кристапс Порзингис кој се врати на терените...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Шарлот ги преслуша и Никси, Џордан докажа дека е во право!

Слободен печат
Хорнетси редат победи во НБА лигата, доцна синоќа ја забележаа и четвртата победа по ред.. Шарлот триумфираше над Њујорк Никс со резултат 109:88, а Гордон...
Кошарка Спорт

Батум го напушти Шарлот, следна цел освојување на НБА титулата!?

Слободен печат
Николас Батум го напушти Шарлот по пет години, а негова следна станица според медиумите во САД би требало да биде Лос Анџелес. Искусниот француски бек...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Џордан ангажираше засилување од 120 милиони долари!

Слободен печат
Гордон Хејворд (30) е нов играч на Хорнетси, овој одличен шутер потпиша договор со клубот чиј сопственик е легендарниот поранешен НБА играч Мајкл Џордан. Станува...
Кошарка Спорт

НБА: Минесота го избра Ентони Едвардс како прв избор на драфтот

Слободен печат
Утринава се одржа најнеобичниот драфт во историјата на НБА лигата, поради пандемијата на коронавирусот екипите виртуелно ги драфтуваа играчите кои пак поголем дел од нив...
Кошарка Спорт

Атланта по две продолженија подобра од Шарлот (ВИДЕО)

Слободен печат
Триумфот на Атланта хокс во „Стејт Фарм“ Арената го донесе Диандре Хантер кој на 13 секунди пред крајот на второто продолжение од пет минути реализира...
Кошарка Спорт

Им нема крај на проблемите на Голден Стејт! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сити Тандер со 115:104 триумфираше над Пеликанси кои го претрпеа петтиот пораз. Прв стрелец во победничките редови беше Шаи Џилџус-Александер со 23 поени (осум скокови,...
Кошарка Спорт

Кемба Вокер има 140 милиони причини да се пресели ви Бостон

Слободен печат
Кемба Вокер во текот на денешниот ден кога ќе се отвори трансфер пазарот, ќе потпише максимален договор со Бостон селтикс. Кошаркарот кој од 2011 година...
Кошарка Спорт

Паркер кажа доста е, стави крај на кариерата

Слободен печат
Тони Паркер на 37. години одлучи да ја заврши богатата кошаркарска кариера. Четирикратниот НБА шампион кој шест пати беше учесник на Ол стар натпреварите одлучи...