-2 C
Скопје

Tag : њујорк никс

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Шарлот ги преслуша и Никси, Џордан докажа дека е во право!

Слободен печат
Хорнетси редат победи во НБА лигата, доцна синоќа ја забележаа и четвртата победа по ред.. Шарлот триумфираше над Њујорк Никс со резултат 109:88, а Гордон...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: НБА чекаше 60 години, Јокиќ испиша историја!

Слободен печат
Претходно вакво достигнување после 10 натпревари имаше само Оскар Робертсон во сезоната 1961/1962. Кошаркарите на Денвер победија против Њујорк со 114:89, со уште една одлична...
Останатo Спорт

Реал Мадрид е највреден фудбалски клуб но е далеку зад НФЛ и НБА екипите

Слободен печат
„Форбс“ и оваа година ја објави листата на највредни спортски екипи на светот, а на која веќе петта година по ред на првото место се...
Кошарка Спорт

Тибодо ќе биде нов тренер на Њујорк никс

Слободен печат
Том Тибодо ќе потпише петгодишен договор со Њујорк никс, пренесува влијателниот новинар на ЕСПН, Адријан Војнаровски. Тибодо е еден од најценетите тренери во НБА лигата,...
Кошарка Спорт

Жена главен фаворит да биде тренер на Њујорк никс

Слободен печат
Челниците на Њујорк никс закажаа состанок со Хемон на кој ќе се разговара за можноста таа да седне на клупата на легендарниот НБА тим. Желбата...
Кошарка Спорт

Легендата на Њујорк Никс, Јуинг позитивен на коронавирус

Слободен печат
Поранешниот НБА кошаркар, 57-годишниот Патрик Јуинг е позитивен на коронавирус и се наоѓа во болница. Еден од најдобрите центри во историјата на лигата, на социјалните...
Кошарка Спорт

Сопственикот на Њујорк никс позитивен на коронавирус

Слободен печат
Сопственикот на Њујорк никс, Џејмс Долан е позтивитен на коронбавирус и се наоѓа во самоизолкација. Според американските медиуми, Долан има блкаги симптоми на ковид-19. Од...
Кошарка Спорт

ЗА НЕВЕРУВАЊЕ: Потроши 10 милиони долари на влезници на својот омилен клуб! (ФОТО)

Слободен печат
Без сомнение еден огромен износ!! Легендарниот филмски режисер и процудент Шелтон Џексон, познат како Спајк Ли повеќе од 30 години не пропушта натпревари на Њујорк...
Кошарка Спорт

Њујорк никс е највреден НБА клуб, „тежи“ дури 4.6 милијарди долари

Слободен печат
Според најновата листа на „Форбс“, првото место на најбогати НБА франшизи и понатаму го држи Њујорк никс, а првите места се за екипите кои доаѓаат...
Кошарка Спорт

НБА: Клиперси со две размени станаа главен фаворит за титулата

Слободен печат
Лос Анџелес клиперс во последните часови пред затворањето на преодниот рок во НБА лигата преку размена успеа да ги ангажира Маркус Морис и Ајзеа Томас...