21.8 C
Скопје

Tag : гордон хејворд

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Шарлот ги преслуша и Никси, Џордан докажа дека е во право!

Слободен печат
Хорнетси редат победи во НБА лигата, доцна синоќа ја забележаа и четвртата победа по ред.. Шарлот триумфираше над Њујорк Никс со резултат 109:88, а Гордон...
Кошарка Спорт

Ибака потпиша за Клиперси, Рондо го напушти шампионот и се пресели во Атланта

Слободен печат
Првите денови на преодниот рок во НБА лигата веднаш донесоа неколку изненадувачки трансфери. Еден од најитересните е тој на досегашниот играч на Торонто репторс, Серж...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Џордан ангажираше засилување од 120 милиони долари!

Слободен печат
Гордон Хејворд (30) е нов играч на Хорнетси, овој одличен шутер потпиша договор со клубот чиј сопственик е легендарниот поранешен НБА играч Мајкл Џордан. Станува...