1 C
Скопје

ВИДЕО: Џордан ангажираше засилување од 120 милиони долари!

Гордон Хејворд (30) е нов играч на Хорнетси, овој одличен шутер потпиша договор со клубот чиј сопственик е легендарниот поранешен НБА играч Мајкл Џордан.

Станува збор за соработка вредна 120 милиони долари и истата ќе трае четири години.

Поранешниот член на Јута Џез го напушти Бостон така што одби да ја активира последната година, односно самоиницијативно се откажа од 32,2 милиони долари колку што му следуваше.

Иако во летото 2017 година дојде како големо засилување во дресот на Селтикси, не успеа Хејворд да ја подигне екипата на повисоко ниво.

Следуваше тешка повреда уште на првиот меч за тој клуб, вкупно пропушти дури 142 натпревари, а за седум сезони за „џезерите“ отсуствуваше на само 42 средби.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Атланта ја прекина победничката серија на ЛА Клиперс

Поврзани вести

Ристовски: Да извлечеме што е можно повеќе бодови во ЛШ и СЕХА

Слободен печат

ВИДЕО | Ѓоровиќ: Аутсајдери сме, но во Рига одиме на прва победа во овој циклус

ВИДЕО: Атланта ја прекина победничката серија на ЛА Клиперс

Слободен печат

Сити со петарда до врвот на табелата во Премиер лигата

Слободен печат

ВИДЕО: „Дерби дела Мадонина“: Ериксен го однесе Интер во полуфиналето на Купот

Слободен печат

Фантастична партија на Димитријевиќ за триумф на Хувентуд

Слободен печат

Остави Коментар