ВИДЕО | Панчо се прости од Џеј: Кога другарите ме тераа да пеам, секогаш го бирав него и „Недеља“!

Фото: Инстаграм

Ретко имаме прилика да го видиме познатиот музичар Панчо од дуото ДНК да пее туѓи песни, меѓутоа вчеравечер преку социјалните мрежи на најоргинален начин се прости од починатиот српски пејач Џеј Рамадановски.

Имено, нашиот познат музичар на својот профил на Инстаграм сподели видео на кое ја изведува една од најпознатите песни на Џеј – „Недеља“.

Панчо на социјалните мрежи доби пофалби за интерпретацијата, но и за гестот кој го направи кон неговиот колега Џеј, кој за жал вчера го напушти овој свет…

Погледнете го видеото кое го објави Панчо:

Видео на денот